Powered by Smartsupp Skip to main content

Daugiau kaip pusė pirmą kartą gimdančių moterų susiduria su šia procedūra. Tačiau šiandien – ne apie jos būtinumą, dažnumą ar galimus kirpimo būdus. Papasakosiu apie kūno reakciją į randą, jau sugijus po procedūros.

Kiekviena moteris sugijus randui ir nebejaučianti tiesioginio skausmo, judesių ribojimo ima visa širdimi džiaugtis naujuoju šeimos nariu ir net pamiršta apie prieš tai buvusį diskomfortą. Iki tol, kol atsiranda tam tikri neaiškūs ir be priežasties pasirodę skausmai, įtampos ar diskomfortai. Jie gali pasireikšti praėjus keliems mėnesiams, pusmečiui ar metams. Dažniausiai ima mausti apatines galūnes, atsiranda kojos skausmas, čiurnos maudimas, pėdos veržimas. Kojose juntamas tarsi rytinis sunkumas. Dažniausiai jaučiamas vienoje pusėje ir kaip taisyklė – toje, kurioje buvo atliktas kirpimas (epiziotomija). Atsiranda pilvo preso atonija (išsipūtęs pilvas), gali atsirasti net nugaros skausmai, įtampa tarp menčių ar kakle. Būdingas kryžkaulio, uodegikaulio skausmas. Neretu atveju tai yra kūno kompensacinės reakcijos į randą ir dėl jo normaliai negalinčius funkcionuoti pažeistus raumenis, fasciją. Taip pat ir dėl iš dalies sutrikdytos kraujotakos toje vietoje.

Net praėjus daug laiko ir sugijus randui, kūnas šią vietą nori ,,aplenkti“. Jį saugodamas  neatlieka anksčiau vykdytos funkcijos. Dėl to persikrauna kitos struktūros, kurios ilgainiui ima vargti ir sukelia tam tikrus simptomus.

Nesibaiminkite pati įvertinti ar liečiant randas yra jautrus, truputį spustelėjus – skausmingas, ar jis paslankus. O galbūt jaučiate diskomfortą ar skausmą lytinio akto metu?

Esant bent vienam iš minėtų simptomų, būtina kreiptis į specialistą ir įvertinti, ar randas po atliktos epiziotomijos turi įtakos jūsų kūnui ir biomechanikai. Siekiant tai sužinoti, atliekamas individualus būklės vertinimas, raumenų testavimas, kiti ortopediniai, neurologiniai ir kineziologiniai testai. Jų pagalba nustatoma rando įtaka kūno procesams ir pritaikomas individualus, veiksmingas gydymas.

Straipsnį parengė kineziterapeutė Greta Ratkutė-Šalavėjuvienė.

Filter

Naujienos

TECAR terapija

18 birželio, 2024
Kas yra TECAR terapija? TECAR terapija yra specializuota fizioterapinė procedūra, kuri naudoja aukšto dažnio elektromagnetinį…
Patarimai

Kūdikio motorikos vystymasis

15 kovo, 2024
Kūdikio motorikos vystymosi etapai nuo gimimo iki savarankiško vaikščiojimo Judėjimas yra svarbus mums visiems, bet…
LigosPatarimai

Riešo skausmas, ką daryti?

7 kovo, 2024
Ką dažniausiai darote, kai jaučiate ūmų (stiprų) riešo skausmą? Įtvarai ar nuskausminamieji vaistai, kuriuos rekomenduoja…
LigosPatarimai

Ką daryti, kai „perpūtė“ kaklą?

28 vasario, 2024
Visame pasaulyje kaklo skausmas tampa vis dažnesne problema, maždaug du trečdaliai žmonių kaklo skausmą patiria…
LigosPatarimai

Radikulopatija

30 sausio, 2024
Radikulopatija - tai būklė, kai viena ar kelios nervų šaknelės yra pažeistos arba suspaustos, todėl…
LigosPatarimai

Eisenos ir kūdikių kojų nukrypimai

26 sausio, 2024
Vaikų pėdų deformacijos: sukimasis į vidų Pirmieji gyvenimo metai kupini naujos pradžios, šliaužiojimo, bandantis atsistoti…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Sekite mus