Skip to main content

Daugiau kaip pusė pirmą kartą gimdančių moterų susiduria su šia procedūra. Tačiau šiandien – ne apie jos būtinumą, dažnumą ar galimus kirpimo būdus. Papasakosiu apie kūno reakciją į randą, jau sugijus po procedūros.

Kiekviena moteris sugijus randui ir nebejaučianti tiesioginio skausmo, judesių ribojimo ima visa širdimi džiaugtis naujuoju šeimos nariu ir net pamiršta apie prieš tai buvusį diskomfortą. Iki tol, kol atsiranda tam tikri neaiškūs ir be priežasties pasirodę skausmai, įtampos ar diskomfortai. Jie gali pasireikšti praėjus keliems mėnesiams, pusmečiui ar metams. Dažniausiai ima mausti apatines galūnes, atsiranda kojos skausmas, čiurnos maudimas, pėdos veržimas. Kojose juntamas tarsi rytinis sunkumas. Dažniausiai jaučiamas vienoje pusėje ir kaip taisyklė – toje, kurioje buvo atliktas kirpimas (epiziotomija). Atsiranda pilvo preso atonija (išsipūtęs pilvas), gali atsirasti net nugaros skausmai, įtampa tarp menčių ar kakle. Būdingas kryžkaulio, uodegikaulio skausmas. Neretu atveju tai yra kūno kompensacinės reakcijos į randą ir dėl jo normaliai negalinčius funkcionuoti pažeistus raumenis, fasciją. Taip pat ir dėl iš dalies sutrikdytos kraujotakos toje vietoje.

Net praėjus daug laiko ir sugijus randui, kūnas šią vietą nori ,,aplenkti“. Jį saugodamas  neatlieka anksčiau vykdytos funkcijos. Dėl to persikrauna kitos struktūros, kurios ilgainiui ima vargti ir sukelia tam tikrus simptomus.

Nesibaiminkite pati įvertinti ar liečiant randas yra jautrus, truputį spustelėjus – skausmingas, ar jis paslankus. O galbūt jaučiate diskomfortą ar skausmą lytinio akto metu?

Esant bent vienam iš minėtų simptomų, būtina kreiptis į specialistą ir įvertinti, ar randas po atliktos epiziotomijos turi įtakos jūsų kūnui ir biomechanikai. Siekiant tai sužinoti, atliekamas individualus būklės vertinimas, raumenų testavimas, kiti ortopediniai, neurologiniai ir kineziologiniai testai. Jų pagalba nustatoma rando įtaka kūno procesams ir pritaikomas individualus, veiksmingas gydymas.

Straipsnį parengė kineziterapeutė Greta Ratkutė-Šalavėjuvienė.

Filter

LigosPatarimai

Parestezinė neuralgija

21 gruodžio, 2022
Parestezinė neuralgija (išorinio šlaunies odos nervo neuralgija) - kas tai? Parastezinė neuralgija, tai neurologinis sutrikimas,…
Patarimai

Klubo sąnario skausmas, sutrikimai

8 gruodžio, 2022
Ar jums taip kada nors nutiko? Galbūt esate išbandę daug skirtingų gydymo metodų ir vistiek…
LigosPatarimai

COVID-19 pasekmės griaučių – raumenų sistemai

1 lapkričio, 2022
Įvadas Covid-19 arba koronavirusas, tai infekcinė virusinė liga, kurios pagrindinis plitimo būdas yra oro lašalinis…
LigosPatarimai

Kaklinės stuburo dalies, galvos skausmai

3 spalio, 2022
 Galime išskirti keturis kaklinės stuburo dalies galvos skausmų tipus: Neuralginis (nervinis) galvos skausmas. Raumeninės kilmės…
LigosPatarimai

Botago kirčio sindromas – autoįvykiai

2 spalio, 2022
Dar vadinamas kaklo patempimu, kai galva yra staigiai palenkiama į priekį arba staigiai atlošiama atgal.…
LigosPatarimai

Kraujotakos ir galvos smegenų dangalo kilmės galvos skausmai

23 rugsėjo, 2022
Ankstesniame straipsnyje aptarus kaklinės stuburo dalies kilmės galvo skausmų priežastis kitų galimų dirgiklių, rasime kaukolės…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus