Skip to main content

Daugiau kaip pusė pirmą kartą gimdančių moterų susiduria su šia procedūra. Tačiau šiandien – ne apie jos būtinumą, dažnumą ar galimus kirpimo būdus. Papasakosiu apie kūno reakciją į randą, jau sugijus po procedūros.

Kiekviena moteris sugijus randui ir nebejaučianti tiesioginio skausmo, judesių ribojimo ima visa širdimi džiaugtis naujuoju šeimos nariu ir net pamiršta apie prieš tai buvusį diskomfortą. Iki tol, kol atsiranda tam tikri neaiškūs ir be priežasties pasirodę skausmai, įtampos ar diskomfortai. Jie gali pasireikšti praėjus keliems mėnesiams, pusmečiui ar metams. Dažniausiai ima mausti apatines galūnes, atsiranda kojos skausmas, čiurnos maudimas, pėdos veržimas. Kojose juntamas tarsi rytinis sunkumas. Dažniausiai jaučiamas vienoje pusėje ir kaip taisyklė – toje, kurioje buvo atliktas kirpimas (epiziotomija). Atsiranda pilvo preso atonija (išsipūtęs pilvas), gali atsirasti net nugaros skausmai, įtampa tarp menčių ar kakle. Būdingas kryžkaulio, uodegikaulio skausmas. Neretu atveju tai yra kūno kompensacinės reakcijos į randą ir dėl jo normaliai negalinčius funkcionuoti pažeistus raumenis, fasciją. Taip pat ir dėl iš dalies sutrikdytos kraujotakos toje vietoje.

Net praėjus daug laiko ir sugijus randui, kūnas šią vietą nori ,,aplenkti“. Jį saugodamas  neatlieka anksčiau vykdytos funkcijos. Dėl to persikrauna kitos struktūros, kurios ilgainiui ima vargti ir sukelia tam tikrus simptomus.

Nesibaiminkite pati įvertinti ar liečiant randas yra jautrus, truputį spustelėjus – skausmingas, ar jis paslankus. O galbūt jaučiate diskomfortą ar skausmą lytinio akto metu?

Esant bent vienam iš minėtų simptomų, būtina kreiptis į specialistą ir įvertinti, ar randas po atliktos epiziotomijos turi įtakos jūsų kūnui ir biomechanikai. Siekiant tai sužinoti, atliekamas individualus būklės vertinimas, raumenų testavimas, kiti ortopediniai, neurologiniai ir kineziologiniai testai. Jų pagalba nustatoma rando įtaka kūno procesams ir pritaikomas individualus, veiksmingas gydymas.

Straipsnį parengė kineziterapeutė Greta Ratkutė-Šalavėjuvienė.

Filter

LigosPatarimai

Rijimo reflekso ir kalbos fonacijos sutrikimai

9 birželio, 2022
Vaikų rijimo reflekso sutrikimo įtaka laikysenos formavimuisi Netinkamas žandikaulio sukandimas priekinio poslinkio kryptimi įtakotas vaiko…
LigosPatarimai

Šuolininko ir bėgiko kelio sąnarys – kas tai?

9 birželio, 2022
Patelafemoralinio skausmo sindromas naudojamas apibūdinti skausmą kelio sąnario priekinėje dalyje ir aplink girnelę. Jis kartais…
Patarimai

Epiziotomija – tarpvietės kirpimas

28 gruodžio, 2021
Daugiau kaip pusė pirmą kartą gimdančių moterų susiduria su šia procedūra. Tačiau šiandien – ne…
LigosPatarimai

Echoskopas Vilniuje

27 spalio, 2021
Echoskopavimas – tai neinvazinis tyrimo metodas atliekamas norint įvertinti galimus minkštųjų audinių (raumenų, sausgyslių, raiščių)…
LigosPatarimai

Peties sąnario rotatoriu mendžetės raumenų pažeidimas

17 rugsėjo, 2021
Peties sąnario rotatoriu mandžetę sudaro kuturių raumenų viršdyglinio r., podyglinio r., pomentinio r. ir mažojo…
Ligos

Peties sąnario artrozė

14 rugsėjo, 2021
Straipsnį parengė kineziterapeutas Paulius Rakauskas. Artrozė – tai sąnario kremzlinio paviršiaus degeneracinė patologija. Kremzliniame audinyje,…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus