Powered by Smartsupp Skip to main content

Vaikų pėdų deformacijos: sukimasis į vidų

Pirmieji gyvenimo metai kupini naujos pradžios, šliaužiojimo, bandantis atsistoti ir galiausiai ėjimo. Stebint, kaip vaikas žengia pirmuosius žingsnius, nepaprastas jausmas kiekvienam tėvui, tačiau neretai akis ima kliūti, už netipiškų pėdų, padėčių . Pirmieji žingsniai kiekvienam vaikui gali atrodyti skirtingai. 

Ar kada nors pastebėjote, kad jūsų vaikas vaikšto kitaip, nei kiti vaikai?

Ar jų pėdos pasisuka į vidų?

Apatinių galūnių deformacijų yra viena iš dažniausių pasitaikančių priežasčių, kodėl tėvai kreipiasi į vaikų kineziterapeutą. Tėvai pastebi, kad maži vaikučiai vaikščiodami pėdas pasuka į vidų dažniausiai pastebimas abiejose pėdose, bet gali būti tik viena. Pėdų sukimasis ar rotaciją į vidų reiškia, kad vaikui einant ar bėgant pėdos pasisuka į vidų, o nenukreiptos tiesiai į priekį. Paprastai vadinamas „balandžio pirštai”. Daugiausia pasitaiko problemų su pėdos rotacija (pasukimu į vidų). Du kartus dažniau pasitaiko mergaitėms negu berniukams.

Kas tai sukelia?

Vaikščiodami vaikai gali būti sulinkę arba atrodyti nepatogiai eidami ar bėgdami. Jų judėjimas apsunkintas, eisena nestabili, tarsi nekoordinuota. Tokie vaikai dažniau griūna, patiria traumų.

5 pagrindinės kojos pirštų pasukimas į vidų atsiradimo priežastys:

  • Šlaunikaulio anteversija: šlaunikaulis (šlaunies kaulas) tarp klubo ir kelio pasisuka į vidų. Labiausiai ji pasireiškia 2–4 ​​metų amžiaus ir siejama su sėdėjimu W padėtyje, nes klubo vidinė rotacijos amplitudė yra didesnė nei išorinė rotacija. 
  • Blauzdikaulio rotacija (sukimasis): kai blauzdikaulis (blauzdos kaulas) tarp kelio ir kulkšnies pasisuka į vidų. Paprastai tai ištaisoma sulaukus 4–5 metų, kai auga kaulai, bręsta vaikščiojimo būdas ir koreguojasi kelio kampas. 
  • Metatarsus Adductus (pėda pasisuka į vidų): pirštai nukreipti į centrą, suteikiant pėdai „C” formą. Metatarsus adductus yra susiję su kūdikio padėtimi gimdoje. Daugumos kūdikių pėda yra lanksti ir pagerėja be gydymo iki 2 ar 3 metų. Lengvi pratimai gali padėti, o jei sunkiais atvejais, kai pėda yra standi, gali prireikti specialisto pagalbos. Metatarsus adductus kita dažna kojų pirštų atsiradimo priežastis, yra dažniausia įgimta pėdos deformacija.
  • Įtempti arba silpni raumenys: Šlaunies užpakalinės dalies raumenų įtempimas taip pat gali sukelti pėdų pasukimą į vidų. Tempimo pratimai gali padėti, tai pagerinti. 
  • Traumos, pasekmės, atsiradusios įtampos, mobilumo sutrikimai galūnėje, kas sąlygoja netaisyklingą, pėdos padėtį.

Kokie gali būti požymiai ar simptomai?

  • Viena arba abi pėdos pasisuka į vidų, kai vaikas vaikšto ar bėgioja
  • Sulenkti ar pasisukę keliai, kai vaikas stovi ar vaikšto
  • Vaiko pėdos arba viena pėda išlenkta, panaši į pupelę 
  • Vaikas vaikščiodamas atrodo nerangus arba užkliūva už kojų
  • Skausmą gali sukelti aplink kelius.
  • Iki 3 metų nepagerėjo.

Kada reikia kreiptis pas vaikų kineziterapeutą?

Reikėtu kreiptis kuo ankščiau, jei tėvai pastebėjo, kad vaiko pėda krypsta į vidų, gali būti ir nuo pirmų žingsnių, kad tėvams atrodo, kad jų vaiko pėda statosi ne taip. Kartais vaikas gali suklupti ar užkliūti už kito kulno dėl stiprios pėdos rotacijos į vidų, kartais gali vaikas pradėti skųstis pėdos skausmu net ir esant trumpam aktyvumui. Tėvai pasteni, kad vaikai ima vengti fizinio aktyvumo, bėgti, šokuoti, darosi vangesni ir sėslesni. Specialistas konsultacijos metu galės įvertinti vaiko apatinių galūnių priežastį ir tolimesnį gydymą. 

Jei pastebėjote ir nerimaujate, kad jūsų vaikas eidamas stato pėdą netaisyklingai arba norėtumėte pasitikrinti bendrą apatinių galūnių įvertinimą. Svarbu, kuo ankščiau pastebėti vaiko problemą tuo mažiau ateityje išvengsime pėdų sutrikimų ar skausmų. Galite, mūsų klinikoje Osteomedika apsilankyti pas vaikų kineziterapeutą.

Filter

Naujienos

TECAR terapija

18 birželio, 2024
Kas yra TECAR terapija? TECAR terapija yra specializuota fizioterapinė procedūra, kuri naudoja aukšto dažnio elektromagnetinį…
Patarimai

Kūdikio motorikos vystymasis

15 kovo, 2024
Kūdikio motorikos vystymosi etapai nuo gimimo iki savarankiško vaikščiojimo Judėjimas yra svarbus mums visiems, bet…
LigosPatarimai

Riešo skausmas, ką daryti?

7 kovo, 2024
Ką dažniausiai darote, kai jaučiate ūmų (stiprų) riešo skausmą? Įtvarai ar nuskausminamieji vaistai, kuriuos rekomenduoja…
LigosPatarimai

Ką daryti, kai „perpūtė“ kaklą?

28 vasario, 2024
Visame pasaulyje kaklo skausmas tampa vis dažnesne problema, maždaug du trečdaliai žmonių kaklo skausmą patiria…
LigosPatarimai

Radikulopatija

30 sausio, 2024
Radikulopatija - tai būklė, kai viena ar kelios nervų šaknelės yra pažeistos arba suspaustos, todėl…
LigosPatarimai

Eisenos ir kūdikių kojų nukrypimai

26 sausio, 2024
Vaikų pėdų deformacijos: sukimasis į vidų Pirmieji gyvenimo metai kupini naujos pradžios, šliaužiojimo, bandantis atsistoti…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Sekite mus