Powered by Smartsupp Skip to main content

Kelio sąnario skausmai

Kelio sąnarys yra vienas sudėtingiausių sąnarių, kadangi yra daugiaašis ir norit kuo labiau sumažinti devėjimosi pasekmes reikia rūpintis savo kelių sveikata. Norint išvengti galimų komplikacijų, labai svarbu suprasti kelio skausmo priežastis, simptomus ir laiku kreiptis pagalbos į kineziterapeutą ar sveikatos specialistą.

Tiksli diskomforto ar skausmo vieta, gali padėti nustatyti galimą jo kilmę. Daugelį šių atvėjų gali kelti tiesioginė trauma kelio sąnariui, degeneraciniai procesai arba aplinkinių struktūrų pažeidimas.

Skausmą virš kelio gali kelti:

Keturgalvio arba dvigalvio raumenų sausgyslių tendinitas: Keturgalvio raumens ir dvigalvio šlaunies raumens sausgyslių uždegimas.

Artritas: kelio sąnario artritas pasireiškia, kai susidėvi kelio sąnarį palaikanti skaidulinė medžiaga.

Bursitas: Bursa sumažina trintį ir amortizuoja spaudimo taškus tarp kaulų ir sausgyslių, raumenų bei odos šalia sąnarių. Kelio sąnario bursitas kai tarp kelio raumenų, kaulų ir sausgyslių esančių skysčio maišelių (burzų) uždegimas.

Skausmą ties kelio girnele gali kelti:

Patelofemoralinis sindromas: kuomet kelio sąnarį veikia per didelė netikėta apkrova, jeigu raumenys supantys kelio sąnarį yra išsidisbalansavę, vieni per stiprūs, kiti per silpni. Tai gali turėti įtakos girnelės skausmui, nes kelio tiesiamiųjų raumenų ar visos judamosios grandinės disbalansai gali pakeisti girnelės judėjimo kryptį, o tai ilgainiui gali pavirsti į skausmą ir sukelti šį sindromą.

Chondromaliacija: Chondromaliacija yra kelio girnelės vidinės pusės dengiančios kremzlės suminkštėjimas ir nykimas.

Kelio girnelės paslankumo sutrikimas: kai kelio girnelė nėra tinkamoje pozicijoje.

Kelio girnelės nestabilumas: Tai dalinis kelio girnelės išnirimas.

Kelio girnelės stresinis lūžis: Tai yra kelio girnelės lūžis.

Patellofemoralinis osteoartritas: Šis artrito tipas pažeidžia apatinę kelio girnelės dalį ir šlaunikaulio griovelį, kuriame yra kelio girnelė.

Hoffa riebalinio maišelio pažeidimas: Ši būklė pažeidžia riebalinio minkštojo audinio sluoksnį, esantį po kelio girnele.

Skausmą žemiau kelio sąnario gali kelti:

Sindingo-Larseno-Johansono sindromas: Ši būklė dažnai pasitaiko vaikams, ją sukelia uždegimas dėl pernelyg intensyvaus judėjimo per kelio sąnarį.

Girnelės tendinitas: Dėl mechaninio streso girnelę jungiančiosiose sausgyslėse atsiranda mažyčiai plyšimai, jie sukelia skausmą dėl uždegimo ir sausgyslės susilpnėjimo.

Osgoodo-Schlatterio liga: Ši liga paprastai pasireiškia vaikų augimo spurto metu. Ji sukelia uždegimą toje vietoje, kur girnelės sausgyslė jungiasi su blauzdikaulio gumburėliu.

Osteochondritas disecans (Osteochondritis dissecans): atsiranda, kai dėl avaskulinės nekrozės žūsta kaulinis paviršius kuris sudaro sąnarinį tarpą, dėl to audinys pradeda retėti, kol galiausiai gali atsiskirti nuo kaulo.

Skausmą nugarinėj kelio sąnario dalyje gali kelti:

Bakerio/pakinklinė cista – tai skysčio pripildytas maišelis, kuris atsiranda, kai tarp sąnarių susikaupia skysčio perteklius, dažniausiai atsiranda dėl osteoartrito ar kitų kremzlinio audinio pažeidimų.

Dvilypio blauzdos sausgyslės uždegimas: Ši būklė sukelia blauzdos raumens sausgyslės uždegimą arba degeneraciją.

Kryžminių raiščių pažeidimai: Priekinio ir užpakalinio kryžminio raiščio plyšimai įvyksta dėl tiesioginio smūgio į kelį, dažniausiai sportuojant kontaktinį sportą.

Vidinėje kelio sąnario pusėje skausmą gali sukelti:

Plica sindromas: Plica yra kelio sąnarį supančios membranos raukšlė. Jos sužalojimas ir uždegimas gali sukelti plica sindromą, kuris gali pasireikšti skausmu, ar kelio sąnario traškėjimu.

Medialinio šoninio raiščio(MŠR) sužalojimas: eina išilgai vidinės kelio dalies išorinę pusę ir stabilizuoja kelio sąnarį. MŠR patempimas arba plyšimas įvyksta, dėl mechaninio faktoriaus kai pernelyg išsitempia.

Menisko sužalojimas: Meniskas – tai skaidulinė kremzlė, kuri yra tarsi pagalvėlė tarp sąnario kaulų. Menisko plyšimas įvyksta, dėl perdėto krūvio, biocheminio disbalanso organizme, biomechanikos sutrikimo.

Pes anserine bursitas: Tai pusgyslinio r., grakščiojo r., siuvėjo r., prisitvirtinimo vietoja ant šlaunikaulio vidinės pusės, esančios burzos uždegimas.

Kelio sumušimas: Dėl tiesioginio smūgio į kelį susidariusi hematoma.

Išorinėje kelio pusėje skausmą gali kelti:

Iliotibialinės juostos sindromas : Iliotibialinė juosta yra jungiamojo audinio juosta, jungianti išorinę klubo dalį su blauzdikauliu. 

Išorinio šoninio raiščio(IŠR) sužalojimas:  IŠR yra išorinėje kelio pusėje ir gali būti patemptas, arba nuplyšes/itrūkęs.

Šoninio blauzdikaulio kampo lūžis: Šoninis blauzdikaulio kampo lūžis įvyksta, kai lūžta arba įtrūksta blauzdikaulio kaulo viršūtinė dalis, kuri jungiasi su kelio sąnariu.

Kelio sąnario skausmą patiriantys asmenys dažnai nurodo įvairius simptomus, pvz:

+ Skausmą arba aštrius, duriančius pojūčius aplink kelio sąnarį.

+ Skausmas gali sustiprėti judant, pavyzdžiui, vaikštant, lipant laiptais ar lenkiant kelį.

+ Matomas patinimas aplink kelį, rodantis uždegimą.

+ Nestabilumo pojūtis arba jausmas.

+ Girdimi garsai, tokie kaip spragsėjimas ar traškėjimas judesio metu.

+ Sustingimas ir sudėtingumas ištiesti ar sulenkti kelį.

Pajutę skausmą kelio sąnaryje, apsilankykite „Osteomedikos“ kineziterapijos klinikoje, kur specialistai pritaikys jums individualų ištyrimą ir gydymą, padėsiantį atkurti pažeisto sąnario funkcijas ir biomechaniką bei atsikratyti kamuojančio skausmo.

Filter

Naujienos

TECAR terapija

18 birželio, 2024
Kas yra TECAR terapija? TECAR terapija yra specializuota fizioterapinė procedūra, kuri naudoja aukšto dažnio elektromagnetinį…
Patarimai

Kūdikio motorikos vystymasis

15 kovo, 2024
Kūdikio motorikos vystymosi etapai nuo gimimo iki savarankiško vaikščiojimo Judėjimas yra svarbus mums visiems, bet…
LigosPatarimai

Riešo skausmas, ką daryti?

7 kovo, 2024
Ką dažniausiai darote, kai jaučiate ūmų (stiprų) riešo skausmą? Įtvarai ar nuskausminamieji vaistai, kuriuos rekomenduoja…
LigosPatarimai

Ką daryti, kai „perpūtė“ kaklą?

28 vasario, 2024
Visame pasaulyje kaklo skausmas tampa vis dažnesne problema, maždaug du trečdaliai žmonių kaklo skausmą patiria…
LigosPatarimai

Radikulopatija

30 sausio, 2024
Radikulopatija - tai būklė, kai viena ar kelios nervų šaknelės yra pažeistos arba suspaustos, todėl…
LigosPatarimai

Eisenos ir kūdikių kojų nukrypimai

26 sausio, 2024
Vaikų pėdų deformacijos: sukimasis į vidų Pirmieji gyvenimo metai kupini naujos pradžios, šliaužiojimo, bandantis atsistoti…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Sekite mus