Powered by Smartsupp Skip to main content

Visame pasaulyje kaklo skausmas tampa vis dažnesne problema, maždaug du trečdaliai žmonių kaklo skausmą patiria bent kartą per savo gyvenimą. Tyrimai rodo, kad kaklo skausmas labiau būdingas tiems, kurie kenčia nuo nerimo ar depresijos bei sėdimą darbą dirbantys žmonės.

Kaklo skausmas gali atsirasti dėl:

  • raumenų patempimo; 
  • raiščių ar sąnarių traumos;
  • artrozės; 
  • nervų pažeidimų; 
  • onkologinių susirgimų; 

Kaklo skausmo, sąstingio („perpūtimo“) priežastys

Kaklas gali būti skausmingas dėl kelių skirtingų struktūrų disfunkcijos. Stuburo slankstelių diskai ir facetiniai sąnariai yra dvi dažniausiai pasitaikančios struktūros, sukeliančios skausmą. Kai šios struktūros pažeidžiamos, aplinkiniai raumenys ir raiščiai įsitempia, todėl pažeistoje vietoje atsiranda funkcinių judesių sutrikimas ir skausmas intensyvėja.

Raumenų ir minkštųjų audinių patempimai, kurie sukelia kaklo sąstingį, taip pat yra dažna kaklo diskomforto priežastis, kai kūnas buvo paveiktas sportinės veiklos trauminių mechanizmų arba ilgą laiką būnant nepatogioje padėtyje.

Sąstingis pasireiškia ribotais kaklo judesiais dėl juntamo skausmo. Dažnai skausmas bei ribotos judesių amplitudės pasireiškia vienoje kūno pusėje. Simptomai gali būti: silpnumas bei raumenų spazmas bandant atlikti kaklo judesius; dūrimas adatėlėmis; raumenų įtampa kaklo srityje; galvos skausmas.

Ką reikėtų daryti susidūrus su kaklo sąstingiu?

Rekomenduojama kaklą judinti amplitudėje, kuri nesukelia skausmo.

Jeigu skausmas stiprus, erzinantis ir nepraeina per 1-2d. – reikėtų kreiptis į kineziterapeutą. Jeigu tokios galimybės šiuo metu neturite, pabandykite atsipalaiduoti, išgerti priešuždegiminių vaistų, švelniai pamasažuoti ar patepti šildomuoju geliu skausmingą zoną.

Ko reikėtų vengti jaučiant kaklo sąstingį?

Ilgą laiką būti vienoje padėtyje, kuri padidintų kaklo diskomfortą, nuolat tempti skaudančia vietą, bandyti per jėgą atliki judesius – visa tai prailgina atsistatymo laikotarpį.

Kineziterapijos efektyvumas

Konsultacijos metu diagnozuojama problema ir parenkamas individualus gydymo planas, kuris apima minkštųjų audinių gydymą, sąnarių mobilizacijos technikas, sudaroma pratimų programa bei rekomendacijos, ką daryti namuose.

Jei jaučiate lėtinį kaklo skausmą (daugiau nei 3mėn.) – tai gali turėti įtakos Jūsų gebėjimui atlikti kasdienines užduotis ir sukelti ilgalaikių sveikatos problemų. Todėl rekomenduojama kreiptis į specialistus, kurie gali padėti pagerinti Jūsų gyvenimo kokybę.

Filter

Naujienos

TECAR terapija

18 birželio, 2024
Kas yra TECAR terapija? TECAR terapija yra specializuota fizioterapinė procedūra, kuri naudoja aukšto dažnio elektromagnetinį…
Patarimai

Kūdikio motorikos vystymasis

15 kovo, 2024
Kūdikio motorikos vystymosi etapai nuo gimimo iki savarankiško vaikščiojimo Judėjimas yra svarbus mums visiems, bet…
LigosPatarimai

Riešo skausmas, ką daryti?

7 kovo, 2024
Ką dažniausiai darote, kai jaučiate ūmų (stiprų) riešo skausmą? Įtvarai ar nuskausminamieji vaistai, kuriuos rekomenduoja…
LigosPatarimai

Ką daryti, kai „perpūtė“ kaklą?

28 vasario, 2024
Visame pasaulyje kaklo skausmas tampa vis dažnesne problema, maždaug du trečdaliai žmonių kaklo skausmą patiria…
LigosPatarimai

Radikulopatija

30 sausio, 2024
Radikulopatija - tai būklė, kai viena ar kelios nervų šaknelės yra pažeistos arba suspaustos, todėl…
LigosPatarimai

Eisenos ir kūdikių kojų nukrypimai

26 sausio, 2024
Vaikų pėdų deformacijos: sukimasis į vidų Pirmieji gyvenimo metai kupini naujos pradžios, šliaužiojimo, bandantis atsistoti…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Sekite mus