Skip to main content

Ką dažniausiai darote, kai jaučiate ūmų (stiprų) riešo skausmą? Įtvarai ar nuskausminamieji vaistai, kuriuos rekomenduoja ūmaus skausmo metu yra ne visada tinkamiausias sprendimas. Dažnu atvėju laikyti riešą įtvare ir tikėtis pagerėjimo nėra tinkamas sprendimas (nebent trumpam, jeigu tai ūminis skausmas), visgi riešo skausmas gali būti ne tik dėl riešo audinių problemų, bet tam turi įtakos ir kitos struktūros.

Įvykus riešo trauma, važiuojame pas traumatologa, jeigu traumatologas neranda trauminio faktoriaus, gydymas lieka tik kineziterapija.

Lokalios, plaštakos ir riešo problemos, kurios gali sukelti skausmus, jeigu yra dirginami minkštieji audiniai arba nervai:

Podagros sukeltas tarpsąnarinių paviršių uždegimas dažniausiai atsirandantis greitai ir būna ūmus. Atsiranda dėl per didelio šlapimo rūgšties kiekio kraujyje. Dažniausiai galioja biocheminis komponentas, tačiau palengvinti simptomams galima taikyti ir mobilizaciją.

Tenosinovitas tai yra tepalinio maišelio, kuris supa sausgyslę uždegimas. Atsiranda dėl per ilgos sulenkto nykščio padėties. Gydymas kineziterapiniais pratimais, išmobilizuojant tepalinį maišelį, taip pat priešuždegiminiai vaistai skausmui mažinti.

Tendinitas tai yra pačios sausgyslės uždegimas. Padeda tempimai, apkrova su pasipriešinimu, taip skatiname naujų verpstes siūlų tankėjimą.

Gangliono cista savaime atsirandanti ir savaime dingstanti cista, dažniausiai gerybinė, kuri gali keisti dydi. Atsiranda dėl pasikartojančių judesių. Tai yra sinovinio skysčio sąstova tarpsanariniame tarpe, kuri per keletą kartų gali būti išmobilizuojama ir savaime pranykti, todėl pirmiausia reikėtų kreiptis į kineziterapeutą, o vėliau svarstyti operijos galimybes.

Atritas tai yra sąnarinių paviršių uždegiminių procesų liga. Tai lėtinė autoimuninė liga, kuria dažniausiai serga 30-50 metų žmonės, tačiau atsirasti gali bet kokio amžiaus. Gydymas apima kineziterapines priemones, šildymą, sąnarių mobilizaciją.

Kaulinės ataugos dažniausiai yra idiopatinės, atsiradimo priežastis nežinoma, dažniausiai atsirandanti tarp trečio ir ketvirto delnakaulinio paviršiaus. Intervencinis gydymas netaikomas jeigu tai nekelia skausmo.

Taip pat ganėtinai dažnai riešo skausmas, tirpimas ar pirštų maudimas atsiranda ir dėl riešo tunelio sindromo, kai riešo tunelis susiaurėja arba kai užsispaudžia audiniai supantys lenkiamąsias sausgysles ir skersinį riešo raištį, sudarydami spaudimą viduriniam nervui. Tarp sausgyslių yra sinovinis tepalinis maišelis, dėl suspausto raiščio sinovinis skystis užima vietą riešo kanale ir laikui bėgant užspaudžia nervą. 

Nervai einantys po raktikauliu gali būti spaudžiami supančių minkštųjų audinių. Dėl laikysenos pakitimų, kaklo problemos, krūtinės ląstos ir priekinių raumenų įtampos, alkūnės sumušimo, gali skaudėti riešą ir atvirkščiai. Dėl plaštakos pažeidimo galime jausti skausmą kakle ar alkūnėje.

Dėl to yra reikalinga konsultuotis su kineziterapijos specialistu, nes imobilizacija ir vaistai retai kada išsprendžia pagrindines priežastis. Kineziterapeutas gali rasti sukeliančias riešo problemų priežastis, jas išspręsti, taip sumažinant riziką atsirasti skausmui ar maudimui. 

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Sekite mus

Filter

Patarimai

Kūdykio motorikos vystymasis

15 kovo, 2024
Kūdikio motorikos vystymosi etapai nuo gimimo iki savarankiško vaikščiojimo Judėjimas yra svarbus mums visiems, bet…
LigosPatarimai

Riešo skausmas, ką daryti?

7 kovo, 2024
Ką dažniausiai darote, kai jaučiate ūmų (stiprų) riešo skausmą? Įtvarai ar nuskausminamieji vaistai, kuriuos rekomenduoja…
LigosPatarimai

Ką daryti, kai „perpūtė“ kaklą?

28 vasario, 2024
Visame pasaulyje kaklo skausmas tampa vis dažnesne problema, maždaug du trečdaliai žmonių kaklo skausmą patiria…
LigosPatarimai

Radikulopatija

30 sausio, 2024
Radikulopatija - tai būklė, kai viena ar kelios nervų šaknelės yra pažeistos arba suspaustos, todėl…
LigosPatarimai

Eisenos ir kūdikių kojų nukrypimai

26 sausio, 2024
Vaikų pėdų deformacijos: sukimasis į vidų Pirmieji gyvenimo metai kupini naujos pradžios, šliaužiojimo, bandantis atsistoti…
LigosPatarimai

Kelio sąnario skausmas

26 sausio, 2024
Kelio sąnario skausmai Kelio sąnarys yra vienas sudėtingiausių sąnarių, kadangi yra daugiaašis ir norit kuo…