Powered by Smartsupp Skip to main content

Riešo skausmas: kaip su tuo kovoti?

Riešo skausmas įvardijamas kaip itin didelė XXI amžiaus problema: šis sutrikimas dažnai pasireiškia ilgas valandas dirbantiems prie kompiuterio. Vis dėlto, darbas kompiuteriu tikrai nėra vienintelė tokio skausmo priežastis: taip pat šis sutrikimas pasireiškia dėl sporto metu patirtų traumų, dėl raumenų ar raiščių uždegimo, dėl skysčių kaupimosi riešo srityje, ir t.t. Riešo skausmus taip pat gana dažnai skundžiasi rankdarbiais užsiimantys asmenys: jei ilgą laiką tenka atlikti pasikartojančius veiksmus, natūralu, kad anksčiau ar vėliau tai atsiliepia ir sveikatai. Toks skausmas yra tikrai varginantis, todėl svarbu išsiaiškinti jo priežastis ir pasirūpinti tinkamu gydymu.
Rieso skausmas kaip su tuo kovoti

Kodėl juntamas skausmas?

Skausmu riešo srityje įprastai skundžiamasi tada, kai užspaudžiamas riešo nervas (šis sutrikimas vadinamas riešo kanalo sindromu). Pirmiausia yra pajuntamas spaudimas riešo srityje, o vėliau jis perauga į skausmą. Nors dažniau riešo skausmu skundžiasi moterys nei vyrai, tačiau lytis tam neturi jokios įtakos (išskyrus tai, kad moterys dažniau užsiima mezgimu, siuvinėjimu ar kitais rankdarbiais). Riešo kanalo sindromas dažniau yra diagnozuojamas tiems asmenims, kurie serga skydliaukės ligomis, cukriniu diabetu bei artritu.

Riešo kanalo sindromo simptomai

Jei pacientui yra diagnozuojamas riešo kanalo sindromas, skundžiamasi ne vien tik skausmu riešo srityje, bet taip pat ir kitais šios ligos požymiais. Įprastai yra juntamas dilgčiojimas pirštų galuose, pasireiškia pirštų nejautrumas, skundžiamasi deginančiu skausmu riešo, delno ir pirštų (išskyrus mažojo) srityse, gali kilti keblumų rankose išlaikyti daiktus.

Nelaukite, kol skausmas paūmės

Pajutus skausmą riešo srityje dažniausiai yra tikimasi, kd jis praeis savaime, tačiau taip gali ir nenutikti. Riešo skausmas gali turėti itin neigimą poveikį gyvenimo kokybei, nes įprastų darbų atlikimas pareikalaus tikrai nemažų pastangų. Kad taip nenutiktų, rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į specialistus, kurie nustatys riešo būklę bei paskirs tinkamiausią gydymą.

Gydymas

Pašalinus skausmą visada jaučiamas palengvėjimas, todėl svarbu, kad jums būtų skiriamas tinkams gydymas. Pirmiausia gali būti skiriami kompresai arba riešo įtvarai (riešo įtvaras įprastai turi būti nešiojimas apie šešias savaites). Jei praėjus šiam laikotarpiui pagerėjimas nėra juntamas, tikėtina, kad turi būti skiriamas kitoks gydymo metodas. Taip pat gali būti taikomi tam tikri medikamentai, o tuomet, jei liga yra pažengusi, gali būti skiriama operacija.

Kaip išvengti riešo skausmo?

Geriausia prevencija – įvairių darbų, kuriuos atlikti reikalingi pasikartojantys judesiai, vengimas. Vis dėlto, tai ne visada yra įmanoma, todėl svarbu pakankamai dažnai daryti pertraukas, pamankštinti riešą ir pirštus. Taip pat labai svarbu, kad mityba būtų visavertė, nestigtų B grupės vitaminų. Pacientams visada rekomenduojama atsisakyti žalingų įpročių, ir nepamiršti reguliariai pailsinti riešus. Taigi, kad ir kokie būtų svarbūs darbai, būtina prisiminti, kad sveikata dar svarbesnė, ir pakankamai laiko skirti poilsiui.

Kaip isvengti rieso skausmo

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus