Skip to main content

Nors šilumos savybės žmogui jau seniai yra žinomos ir susijusios su komfortu ir atsipalaidavimu, bet medicinos srityje, o dar konkrečiau – šilumos terapijoje, žengiamas dar vienas žingsnis, siekiant suteikti pacientui skausmo malšinimo ir gydymo naudą. Šis būdas, naudojant vaistinius kremus, paketėlius, kompresus, karštas vonias ir t.t. yra greitas bei ekonomiškas.

Kaip šiluma gydo?

Juosmens patempimo metu įvyksta raumenų bei minkštųjų audinių spazmas, todėl ribojama tinkama kraujotakos cirkuliacija bei audiniuose ir raumenyse esantys receptoriai siunčia skausmo signalus į smegenis. Raumens spazmai sukelia pojūčius, svyruojančius nuo lengvo diskomforto iki ypatingai didelio skausmo.

Šilumos terapijos taikymas juosmens skausmo gydymui veiksmingas dėl kelių priežasčių:

  • Šilumos terapija plečia juosmens raumenis supančias kraujagysles. Šis procesas padidina deguonies ir maistinių medžiagų patekimą į raumenį, regeneruoja pažeistą audinį.
  • Šilumos taikymas palengvina minkštųjų audinių, raumenų jungiamojo audinio sąaugų įtampą, esančia aplink juosmeninį stuburo segmentą. Todėl su šilumos terapija juosmenyje įvyksta standumo sumažėjimas, lankstumo ir bendros savijautos pagerėjimas.

Yra keletas kitų didelių šio gydymo būdo privalumų. Palyginti su kitais, šilumos terapija yra nebrangi (pvz.: karšta vonia), taip pat lengvai pritaikoma namuose, darbovietėje, automobilyje.

Daugumai žmonių šilumos terapija efektyviausia derinant ją su kitais gydymo būdais, pavyzdžiui kineziterapija, manualine terapija, fizioterapija.

Esant mažai nugaros raumenų įtampai pakankama pašildyti skaudamą vietą 5-20 min. Esant intensyvesniems nugaros spazmams, skausmams šilumos aplikacijos sesijos trukmė patartina nuo 30 min. iki 2 val.

Kilus klausimams maloniai prašome kreiptis į “Osteomedika” kineziterapijos klinikos specialistus.

Filter

LigosPatarimai

Rijimo reflekso ir kalbos fonacijos sutrikimai

9 birželio, 2022
Vaikų rijimo reflekso sutrikimo įtaka laikysenos formavimuisi Netinkamas žandikaulio sukandimas priekinio poslinkio kryptimi įtakotas vaiko…
LigosPatarimai

Šuolininko ir bėgiko kelio sąnarys – kas tai?

9 birželio, 2022
Patelafemoralinio skausmo sindromas naudojamas apibūdinti skausmą kelio sąnario priekinėje dalyje ir aplink girnelę. Jis kartais…
Patarimai

Epiziotomija – tarpvietės kirpimas

28 gruodžio, 2021
Daugiau kaip pusė pirmą kartą gimdančių moterų susiduria su šia procedūra. Tačiau šiandien – ne…
LigosPatarimai

Echoskopas Vilniuje

27 spalio, 2021
Echoskopavimas – tai neinvazinis tyrimo metodas atliekamas norint įvertinti galimus minkštųjų audinių (raumenų, sausgyslių, raiščių)…
LigosPatarimai

Peties sąnario rotatoriu mendžetės raumenų pažeidimas

17 rugsėjo, 2021
Peties sąnario rotatoriu mandžetę sudaro kuturių raumenų viršdyglinio r., podyglinio r., pomentinio r. ir mažojo…
Ligos

Peties sąnario artrozė

14 rugsėjo, 2021
Straipsnį parengė kineziterapeutas Paulius Rakauskas. Artrozė – tai sąnario kremzlinio paviršiaus degeneracinė patologija. Kremzliniame audinyje,…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus