Skip to main content

Nors šilumos savybės žmogui jau seniai yra žinomos ir susijusios su komfortu ir atsipalaidavimu, bet medicinos srityje, o dar konkrečiau – šilumos terapijoje, žengiamas dar vienas žingsnis, siekiant suteikti pacientui skausmo malšinimo ir gydymo naudą. Šis būdas, naudojant vaistinius kremus, paketėlius, kompresus, karštas vonias ir t.t. yra greitas bei ekonomiškas.

Kaip šiluma gydo?

Juosmens patempimo metu įvyksta raumenų bei minkštųjų audinių spazmas, todėl ribojama tinkama kraujotakos cirkuliacija bei audiniuose ir raumenyse esantys receptoriai siunčia skausmo signalus į smegenis. Raumens spazmai sukelia pojūčius, svyruojančius nuo lengvo diskomforto iki ypatingai didelio skausmo.

Šilumos terapijos taikymas juosmens skausmo gydymui veiksmingas dėl kelių priežasčių:

  • Šilumos terapija plečia juosmens raumenis supančias kraujagysles. Šis procesas padidina deguonies ir maistinių medžiagų patekimą į raumenį, regeneruoja pažeistą audinį.
  • Šilumos taikymas palengvina minkštųjų audinių, raumenų jungiamojo audinio sąaugų įtampą, esančia aplink juosmeninį stuburo segmentą. Todėl su šilumos terapija juosmenyje įvyksta standumo sumažėjimas, lankstumo ir bendros savijautos pagerėjimas.

Yra keletas kitų didelių šio gydymo būdo privalumų. Palyginti su kitais, šilumos terapija yra nebrangi (pvz.: karšta vonia), taip pat lengvai pritaikoma namuose, darbovietėje, automobilyje.

Daugumai žmonių šilumos terapija efektyviausia derinant ją su kitais gydymo būdais, pavyzdžiui kineziterapija, manualine terapija, fizioterapija.

Esant mažai nugaros raumenų įtampai pakankama pašildyti skaudamą vietą 5-20 min. Esant intensyvesniems nugaros spazmams, skausmams šilumos aplikacijos sesijos trukmė patartina nuo 30 min. iki 2 val.

Kilus klausimams maloniai prašome kreiptis į „Osteomedika“ kineziterapijos klinikos specialistus.

Filter

Patarimai

RedCord – Neurac (įvertinimo ir įprasto judesio neuroraumeninio reedukavimo sistema)

1 rugsėjo, 2023
RedCord yra unikali pakabinamų diržų sistema, kuriai buvo sukurtas naujas Neurac metodas, pagrįstas mokslinių tyrimų…
LigosPatarimai

Neurologinis krūtinės angos sindromas

8 rugpjūčio, 2023
Neurologinis krūtinės angos sindromas (angl. neurogenic thoracic outlet syndrome) Apibūdinimas sumažėjusia erdve tarp pirmojo krūtininės…
Naujienos

Naujasis Osteomedika padalinys Savanorių pr. 11A, Vilnius

8 rugpjūčio, 2023
Norime pasidalinti geromis naujienomis. Nuo šių metų birželio mėnesio atsidarė dar viena Osteomedikos klinika adresu…
LigosPatarimai

Kranialinis ritmas

15 kovo, 2023
Kranialinis ritmas - kas tai? Kaukolės viduje yra įtemptos membranos, užpildytos smegenų skysčiu, besitvirtinančios prie kaukolės…
LigosPatarimai

Parestezinė neuralgija

21 gruodžio, 2022
Parestezinė neuralgija (išorinio šlaunies odos nervo neuralgija) - kas tai? Parastezinė neuralgija, tai neurologinis sutrikimas,…
Patarimai

Klubo sąnario skausmas, sutrikimai

8 gruodžio, 2022
Ar jums taip kada nors nutiko? Galbūt esate išbandę daug skirtingų gydymo metodų ir vistiek…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus