Powered by Smartsupp Skip to main content

Nors šilumos savybės žmogui jau seniai yra žinomos ir susijusios su komfortu ir atsipalaidavimu, bet medicinos srityje, o dar konkrečiau – šilumos terapijoje, žengiamas dar vienas žingsnis, siekiant suteikti pacientui skausmo malšinimo ir gydymo naudą. Šis būdas, naudojant vaistinius kremus, paketėlius, kompresus, karštas vonias ir t.t. yra greitas bei ekonomiškas.

Kaip šiluma gydo?

Juosmens patempimo metu įvyksta raumenų bei minkštųjų audinių spazmas, todėl ribojama tinkama kraujotakos cirkuliacija bei audiniuose ir raumenyse esantys receptoriai siunčia skausmo signalus į smegenis. Raumens spazmai sukelia pojūčius, svyruojančius nuo lengvo diskomforto iki ypatingai didelio skausmo.

Šilumos terapijos taikymas juosmens skausmo gydymui veiksmingas dėl kelių priežasčių:

  • Šilumos terapija plečia juosmens raumenis supančias kraujagysles. Šis procesas padidina deguonies ir maistinių medžiagų patekimą į raumenį, regeneruoja pažeistą audinį.
  • Šilumos taikymas palengvina minkštųjų audinių, raumenų jungiamojo audinio sąaugų įtampą, esančia aplink juosmeninį stuburo segmentą. Todėl su šilumos terapija juosmenyje įvyksta standumo sumažėjimas, lankstumo ir bendros savijautos pagerėjimas.

Yra keletas kitų didelių šio gydymo būdo privalumų. Palyginti su kitais, šilumos terapija yra nebrangi (pvz.: karšta vonia), taip pat lengvai pritaikoma namuose, darbovietėje, automobilyje.

Daugumai žmonių šilumos terapija efektyviausia derinant ją su kitais gydymo būdais, pavyzdžiui kineziterapija, manualine terapija, fizioterapija.

Esant mažai nugaros raumenų įtampai pakankama pašildyti skaudamą vietą 5-20 min. Esant intensyvesniems nugaros spazmams, skausmams šilumos aplikacijos sesijos trukmė patartina nuo 30 min. iki 2 val.

Kilus klausimams maloniai prašome kreiptis į „Osteomedika” kineziterapijos klinikos specialistus.

Filter

Naujienos

TECAR terapija

18 birželio, 2024
Kas yra TECAR terapija? TECAR terapija yra specializuota fizioterapinė procedūra, kuri naudoja aukšto dažnio elektromagnetinį…
Patarimai

Kūdikio motorikos vystymasis

15 kovo, 2024
Kūdikio motorikos vystymosi etapai nuo gimimo iki savarankiško vaikščiojimo Judėjimas yra svarbus mums visiems, bet…
LigosPatarimai

Riešo skausmas, ką daryti?

7 kovo, 2024
Ką dažniausiai darote, kai jaučiate ūmų (stiprų) riešo skausmą? Įtvarai ar nuskausminamieji vaistai, kuriuos rekomenduoja…
LigosPatarimai

Ką daryti, kai „perpūtė“ kaklą?

28 vasario, 2024
Visame pasaulyje kaklo skausmas tampa vis dažnesne problema, maždaug du trečdaliai žmonių kaklo skausmą patiria…
LigosPatarimai

Radikulopatija

30 sausio, 2024
Radikulopatija - tai būklė, kai viena ar kelios nervų šaknelės yra pažeistos arba suspaustos, todėl…
LigosPatarimai

Eisenos ir kūdikių kojų nukrypimai

26 sausio, 2024
Vaikų pėdų deformacijos: sukimasis į vidų Pirmieji gyvenimo metai kupini naujos pradžios, šliaužiojimo, bandantis atsistoti…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus