Skip to main content

Nors šilumos savybės žmogui jau seniai yra žinomos ir susijusios su komfortu ir atsipalaidavimu, bet medicinos srityje, o dar konkrečiau – šilumos terapijoje, žengiamas dar vienas žingsnis, siekiant suteikti pacientui skausmo malšinimo ir gydymo naudą. Šis būdas, naudojant vaistinius kremus, paketėlius, kompresus, karštas vonias ir t.t. yra greitas bei ekonomiškas.

Kaip šiluma gydo?

Juosmens patempimo metu įvyksta raumenų bei minkštųjų audinių spazmas, todėl ribojama tinkama kraujotakos cirkuliacija bei audiniuose ir raumenyse esantys receptoriai siunčia skausmo signalus į smegenis. Raumens spazmai sukelia pojūčius, svyruojančius nuo lengvo diskomforto iki ypatingai didelio skausmo.

Šilumos terapijos taikymas juosmens skausmo gydymui veiksmingas dėl kelių priežasčių:

  • Šilumos terapija plečia juosmens raumenis supančias kraujagysles. Šis procesas padidina deguonies ir maistinių medžiagų patekimą į raumenį, regeneruoja pažeistą audinį.
  • Šilumos taikymas palengvina minkštųjų audinių, raumenų jungiamojo audinio sąaugų įtampą, esančia aplink juosmeninį stuburo segmentą. Todėl su šilumos terapija juosmenyje įvyksta standumo sumažėjimas, lankstumo ir bendros savijautos pagerėjimas.

Yra keletas kitų didelių šio gydymo būdo privalumų. Palyginti su kitais, šilumos terapija yra nebrangi (pvz.: karšta vonia), taip pat lengvai pritaikoma namuose, darbovietėje, automobilyje.

Daugumai žmonių šilumos terapija efektyviausia derinant ją su kitais gydymo būdais, pavyzdžiui kineziterapija, manualine terapija, fizioterapija.

Esant mažai nugaros raumenų įtampai pakankama pašildyti skaudamą vietą 5-20 min. Esant intensyvesniems nugaros spazmams, skausmams šilumos aplikacijos sesijos trukmė patartina nuo 30 min. iki 2 val.

Kilus klausimams maloniai prašome kreiptis į “Osteomedika” kineziterapijos klinikos specialistus.

Filter

Patarimai

Klubo sąnario skausmas, sutrikimai

8 gruodžio, 2022
Ar jums taip kada nors nutiko? Galbūt esate išbandę daug skirtingų gydymo metodų ir vistiek…
LigosPatarimai

COVID-19 pasekmės griaučių – raumenų sistemai

1 lapkričio, 2022
Įvadas Covid-19 arba koronavirusas, tai infekcinė virusinė liga, kurios pagrindinis plitimo būdas yra oro lašalinis…
LigosPatarimai

Kaklinės stuburo dalies, galvos skausmai

3 spalio, 2022
 Galime išskirti keturis kaklinės stuburo dalies galvos skausmų tipus: Neuralginis (nervinis) galvos skausmas. Raumeninės kilmės…
LigosPatarimai

Botago kirčio sindromas – autoįvykiai

2 spalio, 2022
Dar vadinamas kaklo patempimu, kai galva yra staigiai palenkiama į priekį arba staigiai atlošiama atgal.…
LigosPatarimai

Kraujotakos ir galvos smegenų dangalo kilmės galvos skausmai

23 rugsėjo, 2022
Ankstesniame straipsnyje aptarus kaklinės stuburo dalies kilmės galvo skausmų priežastis kitų galimų dirgiklių, rasime kaukolės…
LigosPatarimai

Kryžkaulinio – klubakaulinio sąnario skausmas, uždegimas, sutrikimas

24 rugpjūčio, 2022
Kryžkaulinio klubakaulio sąnario (KKS) disfunkcija yra būklė, atsirandanti dėl vieno arba abiejų KKS sąnarių judėjimo…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus