Nešant sunkius daiktus ar darbuojantis sode suskaudo nugarą? Jums padės šiluma.

Nors šilumos savybės žmogui jau seniai yra žinomos ir susijusios su komfortu ir atsipalaidavimu, bet medicinos srityje, o dar konkrečiau – šilumos terapijoje, žengiamas dar vienas žingsnis, siekiant suteikti pacientui skausmo malšinimo ir gydymo naudą. Šis būdas, naudojant vaistinius kremus, paketėlius, kompresus, karštas vonias ir t.t. yra greitas bei ekonomiškas.

Kaip šiluma gydo?

Juosmens patempimo metu įvyksta raumenų bei minkštųjų audinių spazmas, todėl ribojama tinkama kraujotakos cirkuliacija bei audiniuose ir raumenyse esantys receptoriai siunčia skausmo signalus į smegenis. Raumens spazmai sukelia pojūčius, svyruojančius nuo lengvo diskomforto iki ypatingai didelio skausmo.

Šilumos terapijos taikymas juosmens skausmo gydymui veiksmingas dėl kelių priežasčių:

  • Šilumos terapija plečia juosmens raumenis supančias kraujagysles. Šis procesas padidina deguonies ir maistinių medžiagų patekimą į raumenį, regeneruoja pažeistą audinį.
  • Šilumos taikymas palengvina minkštųjų audinių, raumenų jungiamojo audinio sąaugų įtampą, esančia aplink juosmeninį stuburo segmentą. Todėl su šilumos terapija juosmenyje įvyksta standumo sumažėjimas, lankstumo ir bendros savijautos pagerėjimas.

Yra keletas kitų didelių šio gydymo būdo privalumų. Palyginti su kitais, šilumos terapija yra nebrangi (pvz.: karšta vonia), taip pat lengvai pritaikoma namuose, darbovietėje, automobilyje.

Daugumai žmonių šilumos terapija efektyviausia derinant ją su kitais gydymo būdais, pavyzdžiui kineziterapija, manualine terapija, fizioterapija.

Esant mažai nugaros raumenų įtampai pakankama pašildyti skaudamą vietą 5-20 min. Esant intensyvesniems nugaros spazmams, skausmams šilumos aplikacijos sesijos trukmė patartina nuo 30 min. iki 2 val.

Kilus klausimams maloniai prašome kreiptis į “Osteomedika” kineziterapijos klinikos specialistus.

 

 

Komentaras

Būkite pirmas ir palikite savo nuomonę

Palikti komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.