Skip to main content

Audinio surandėjimas, dar kitaip vadinamas – Fibroze. Jis įtempia audinį iš viršaus ir apačios taip neleisdamas jam fiziologiškai laisvai judėti, raumenys tampa trumpesni ir silpnesni. Susiformavęs sausgyslių pertempimas skatina tendinozę. Audinio surandėjimas gali apgaubti nervų galūnėles, dėl to sumažėja judesių amplitudė, atsiranda jėgos sumažėjimas, skausmas, dilgčiojimas, tirpimas ir raumenų silpnumas.

Randinis audinys formuojasi dviem būdais:

  • jei raumuo, sausgyslė ar raištis įplyšta ar persitempia, pažeidimo vietoje vyksta reakcija gaminanti klijus, siekiant sujungti atsiskyrusias dalis, suformuojant sužeidimo vietoje randą. Tai būtina gijimo proceso dalis.
  • kūno audinys negauna pakankamo deguonies kiekio taip skatindamas audinio hipoksiją. Netaisyklinga laikysena, raumenų perkrova sporto metu, nuolatinis audinių spaudimas (sėdimas darbas), visa tai padidina raumens tempimą bei skatina deguonies trūkumą. Esant pastoviam raumens įtempimui sumažėja kraujo pritekėjimas į audinius (kraujo tėkmė svarbi pristatant audiniams reikalingas medžiagas su deguonimi).

randinisaudinys

Hipoksija sukelia laisvųjų radikalų kaupimąsi raumenyse. Deja, laisvieji radikalai pritraukia ląsteles, kurios skatina randinio audinio formavimąsi. Toliau pateikiami kai kurie randinio audinio bendro poveikio sukeliami simptomai:

Sumažėjas raumens ilgis. Randinį audinį turintis raumuo yra gerokai mažiau elastiškas ir lankstus nei sveikas raumeninis audinys. Esant sumažėjusiam raumens tamprumui tai įtakoja sumažėjusia judesių amplitudę aplink judesio ašį.

Sumažėjęs raumens ilgio kitimo greitis. Yra atveju, kai raumuo esant randiniam dariniui išsitempia ar susitraukia tolygiai, tačiau kinta šio proceso greitis. Norint atlikti precizišką judesį mums reikalinga, kad skirtingos raumenų grupės veiktu sinchroniškai ir tiksliai. Pvz:. futbolininkas spiria kamuolį (keturgalvis šlaunies raumuo turi įsitempti ir sutrumpėti, o dvigalvis šlaunies raumuo išsitempti. Jei keturgalvis šlaunies raumuo susitraukia normaliu greičiu visą biomechaninį tikslumą gali sugriauti randinis audinys, esantis dvigalviame šlaunies raumenyje, neleisdamas šiam raumeniui išsitempi atitinkamu atsakomuoju greičiu.

Skausmas. Skausmo receptoriai gali būti apgaubti randinio audinio, dėl šios priežasties randinio audinio spaudimas yra skausmingas. Skausmą gali sukelti nervo galūnėles prispaudžiantis raumuo, pakitus jo kampui ir sandarai.

Nervų užspaudimas. Randinis audinys gali suklijuoti nervų galūnėles, kartu su raumeniu judesiu ar susitraukimo metu. Tuo metu, nervų galūnėlė yra užspaudžiama bei pasireiškia simptomai, tokie kaip raumenų silpnumas, dilgčiojimas, deginimas ir t.t.

 

Deja kūnas neturi natūralaus savigynos mechanizmo pašalinant randinį darinį. Tam naudojamos ART (ang. active release technique) ar miofascijinės mobilizacijos metodikos atliekamos specialisto, kurios yra efektyviausios gydant šiuos pažeidimus.

Visus, turinčius problemą, ir ieškančius kvalifikuotos specialistų pagalbos, mielai kviečiame kreiptis į kineziterapijos kliniką “Osteomedika”.

Filter

LigosPatarimai

Rijimo reflekso ir kalbos fonacijos sutrikimai

9 birželio, 2022
Vaikų rijimo reflekso sutrikimo įtaka laikysenos formavimuisi Netinkamas žandikaulio sukandimas priekinio poslinkio kryptimi įtakotas vaiko…
LigosPatarimai

Šuolininko ir bėgiko kelio sąnarys – kas tai?

9 birželio, 2022
Patelafemoralinio skausmo sindromas naudojamas apibūdinti skausmą kelio sąnario priekinėje dalyje ir aplink girnelę. Jis kartais…
Patarimai

Epiziotomija – tarpvietės kirpimas

28 gruodžio, 2021
Daugiau kaip pusė pirmą kartą gimdančių moterų susiduria su šia procedūra. Tačiau šiandien – ne…
LigosPatarimai

Echoskopas Vilniuje

27 spalio, 2021
Echoskopavimas – tai neinvazinis tyrimo metodas atliekamas norint įvertinti galimus minkštųjų audinių (raumenų, sausgyslių, raiščių)…
LigosPatarimai

Peties sąnario rotatoriu mendžetės raumenų pažeidimas

17 rugsėjo, 2021
Peties sąnario rotatoriu mandžetę sudaro kuturių raumenų viršdyglinio r., podyglinio r., pomentinio r. ir mažojo…
Ligos

Peties sąnario artrozė

14 rugsėjo, 2021
Straipsnį parengė kineziterapeutas Paulius Rakauskas. Artrozė – tai sąnario kremzlinio paviršiaus degeneracinė patologija. Kremzliniame audinyje,…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus