Skip to main content

Audinio surandėjimas, dar kitaip vadinamas – Fibroze. Jis įtempia audinį iš viršaus ir apačios taip neleisdamas jam fiziologiškai laisvai judėti, raumenys tampa trumpesni ir silpnesni. Susiformavęs sausgyslių pertempimas skatina tendinozę. Audinio surandėjimas gali apgaubti nervų galūnėles, dėl to sumažėja judesių amplitudė, atsiranda jėgos sumažėjimas, skausmas, dilgčiojimas, tirpimas ir raumenų silpnumas.

Randinis audinys formuojasi dviem būdais:

  • jei raumuo, sausgyslė ar raištis įplyšta ar persitempia, pažeidimo vietoje vyksta reakcija gaminanti klijus, siekiant sujungti atsiskyrusias dalis, suformuojant sužeidimo vietoje randą. Tai būtina gijimo proceso dalis.
  • kūno audinys negauna pakankamo deguonies kiekio taip skatindamas audinio hipoksiją. Netaisyklinga laikysena, raumenų perkrova sporto metu, nuolatinis audinių spaudimas (sėdimas darbas), visa tai padidina raumens tempimą bei skatina deguonies trūkumą. Esant pastoviam raumens įtempimui sumažėja kraujo pritekėjimas į audinius (kraujo tėkmė svarbi pristatant audiniams reikalingas medžiagas su deguonimi).

randinisaudinys

Hipoksija sukelia laisvųjų radikalų kaupimąsi raumenyse. Deja, laisvieji radikalai pritraukia ląsteles, kurios skatina randinio audinio formavimąsi. Toliau pateikiami kai kurie randinio audinio bendro poveikio sukeliami simptomai:

Sumažėjas raumens ilgis. Randinį audinį turintis raumuo yra gerokai mažiau elastiškas ir lankstus nei sveikas raumeninis audinys. Esant sumažėjusiam raumens tamprumui tai įtakoja sumažėjusia judesių amplitudę aplink judesio ašį.

Sumažėjęs raumens ilgio kitimo greitis. Yra atveju, kai raumuo esant randiniam dariniui išsitempia ar susitraukia tolygiai, tačiau kinta šio proceso greitis. Norint atlikti precizišką judesį mums reikalinga, kad skirtingos raumenų grupės veiktu sinchroniškai ir tiksliai. Pvz:. futbolininkas spiria kamuolį (keturgalvis šlaunies raumuo turi įsitempti ir sutrumpėti, o dvigalvis šlaunies raumuo išsitempti. Jei keturgalvis šlaunies raumuo susitraukia normaliu greičiu visą biomechaninį tikslumą gali sugriauti randinis audinys, esantis dvigalviame šlaunies raumenyje, neleisdamas šiam raumeniui išsitempi atitinkamu atsakomuoju greičiu.

Skausmas. Skausmo receptoriai gali būti apgaubti randinio audinio, dėl šios priežasties randinio audinio spaudimas yra skausmingas. Skausmą gali sukelti nervo galūnėles prispaudžiantis raumuo, pakitus jo kampui ir sandarai.

Nervų užspaudimas. Randinis audinys gali suklijuoti nervų galūnėles, kartu su raumeniu judesiu ar susitraukimo metu. Tuo metu, nervų galūnėlė yra užspaudžiama bei pasireiškia simptomai, tokie kaip raumenų silpnumas, dilgčiojimas, deginimas ir t.t.

 

Deja kūnas neturi natūralaus savigynos mechanizmo pašalinant randinį darinį. Tam naudojamos ART (ang. active release technique) ar miofascijinės mobilizacijos metodikos atliekamos specialisto, kurios yra efektyviausios gydant šiuos pažeidimus.

Visus, turinčius problemą, ir ieškančius kvalifikuotos specialistų pagalbos, mielai kviečiame kreiptis į kineziterapijos kliniką „Osteomedika“.

Filter

LigosPatarimai

Ką daryti, kai „perpūtė“ kaklą?

28 vasario, 2024
Visame pasaulyje kaklo skausmas tampa vis dažnesne problema, maždaug du trečdaliai žmonių kaklo skausmą patiria…
LigosPatarimai

Radikulopatija

30 sausio, 2024
Radikulopatija - tai būklė, kai viena ar kelios nervų šaknelės yra pažeistos arba suspaustos, todėl…
LigosPatarimai

Eisenos ir kūdikių kojų nukrypimai

26 sausio, 2024
Vaikų pėdų deformacijos: sukimasis į vidų Pirmieji gyvenimo metai kupini naujos pradžios, šliaužiojimo, bandantis atsistoti…
LigosPatarimai

Kelio sąnario skausmas

26 sausio, 2024
Kelio sąnario skausmai Kelio sąnarys yra vienas sudėtingiausių sąnarių, kadangi yra daugiaašis ir norit kuo…
LigosPatarimai

Metatarsalgija

17 sausio, 2024
Kas yra metatarsalgija? Tai yra pėdos paviršiaus skausmas, ties pirštakaulių pradžia ir padikaulių pabaiga (Pav…
LigosPatarimai

Stuburo stenozė

14 gruodžio, 2023
Kas yra stuburo stenozė? Stuburo stenozė tai yra stuburo kanalo arba tarpslanktelinės angos susiaurėjimas, kuomet…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus