Powered by Smartsupp Skip to main content

Tortikolis – netaisyklinga ir asimetrinė galvos ar kaklo padėtis. Dėl kūdikio kaklo raumenų įtempimo, galva pakypsta į vieną pusę ir pasisuka į kitą pusę (pvz.: dešinė ausis yra arčiau dešiniojo peties, o smakras arčiau link kairio peties). Kūdikio kaklo raumenys yra įtempti, spazmuoti ir dažnai susijęs su galvos sukamojo raumens (sternocleidomastoideus SCM) sutrumpėjimu. SCM raumuo prasideda nuo krūtinkaulio rankenos ir raktikaulio galo ir abi raumenų dalys susijungia speninėje ataugoje, pakauškaulio dalyje. Dėl to vaikui gali būti sunku pasukti ar laikyti galvą vertikalioje padėtyje ir  atlikti viršūtinės kūno dalies judesius. Sutrikimą gali sukelti gimdymo trauma, miegas arba ilgesnis buvimas vienoje padėtyje. 

Kokius simptomus galime pastebėti?

  • Nėra skausminga
  • Kaklo raumenų įtempimas
  • Kūdikis gali būti nervingas, nes jam sunku atlikti normalius judesius. 
  • Sėdint automobilio kėdutėje arba gulint kūdikio galva lenkiasi į vieną pusę ir pasisuka į priešingą 
  • pusę. 
  • Maitinimo metu  kūdikis gali teikti pirmenybę tik vienai pusei 
  • Kūdikio kakle sumažėjusi judesių amplitudė
  • Vienos kūdikio galvos ar veido pusės asimetrija 
  • Kūdikiui sunku išlaikyti galvą neutralioje padėtyje, kai jis yra vertikaliai ar guli ant pilvo. 

Kūdikio kreivakaklystė tortikolis

Kaip gali padėti kineziterapija?

Pirmiausia atliekamas kineziterapinis įvertinimas (pasyvių ir aktyvių judesių amplitudę, raumenų įtempimą, raumenų jėgą ir stambiąją motoriką). Kineziterapeutas taip pat patikrins ar nėra kitų sutrikimų, kurios gali atsirasti kūdikiams turint kreivakaklystę pvz.: plagiocefalija arba brachiocefalija, klubo dispazija ir stuburo problemos. Kineziterapinis gydymas ir pratimų pagalbą galima pagerinti kaklo judesių amplitudę, kaklo ir galvos padėtį, kaklo raumenų kontrolę.  Darbas su kineziterapeutu gali padėti jūsų kūdikiui sužinoti, ką daryti, kad greitai ir saugiai galėtu atlikti  judesius. 

Kai kuriose literatūrose rašoma, kad kreivakaklystė gali laikui bėgant išnykti savaime. Kineziterapeutė Gerda Jarukaitė teigia, kad reikalinga kūdikiui kineziterapeuto pagalba, kad galėtų toliau normaliai vystytis kūdikystėje ir vaikystėje. Nes neatpalaidavus kaklo raumenų gali atsirasti kitos problemos kai vaikas bus didesnis: stuburo deformacijos, kaklo raumenų sutrumpėjimas, kojos raumenų disbalansas, pėdos deformacija, stambios motorikos sutrikimas ir t.t. Kuo ankščiau tėveliai pastebės kūdikio netaisyklingą galvos padėtį ir kreipsis pagalbos tuo mažiau procedūrų gali prireikti.

tortikolis

Filter

Patarimai

Kūdikio motorikos vystymasis

15 kovo, 2024
Kūdikio motorikos vystymosi etapai nuo gimimo iki savarankiško vaikščiojimo Judėjimas yra svarbus mums visiems, bet…
LigosPatarimai

Riešo skausmas, ką daryti?

7 kovo, 2024
Ką dažniausiai darote, kai jaučiate ūmų (stiprų) riešo skausmą? Įtvarai ar nuskausminamieji vaistai, kuriuos rekomenduoja…
LigosPatarimai

Ką daryti, kai „perpūtė“ kaklą?

28 vasario, 2024
Visame pasaulyje kaklo skausmas tampa vis dažnesne problema, maždaug du trečdaliai žmonių kaklo skausmą patiria…
LigosPatarimai

Radikulopatija

30 sausio, 2024
Radikulopatija - tai būklė, kai viena ar kelios nervų šaknelės yra pažeistos arba suspaustos, todėl…
LigosPatarimai

Eisenos ir kūdikių kojų nukrypimai

26 sausio, 2024
Vaikų pėdų deformacijos: sukimasis į vidų Pirmieji gyvenimo metai kupini naujos pradžios, šliaužiojimo, bandantis atsistoti…
LigosPatarimai

Kelio sąnario skausmas

26 sausio, 2024
Kelio sąnario skausmai Kelio sąnarys yra vienas sudėtingiausių sąnarių, kadangi yra daugiaašis ir norit kuo…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Sekite mus