Skip to main content

Miofascijinis audinys arba tiesiog fascija, tai tankus, tvirtas audinys, kuris apgaubia ir sujungia visus Mūsų griaučių raumenis bei kaulus. Sudarytas iš kologeno, elastino skaidulų taip pat helurono rūgšties ir kitų komponentų. Pats fascijos audinys yra labai tvirtas ir elastingas (tempimo jėgą atlaiko iki 900kg). Šis audinys neturi konkrečios pradžios ir pabaigos, gali būti randamas beveik visame Mūsų kūne(nuo raumenų iki organų) . Natūraliomis sąlygomis fascija yra atsipalaidavusi ir minkšta.

Miofascijinio audinio fibroze

Miofascijinio audinio fibrozė, tai panašus procesas į audinių randėjimą. Šio proceso metu fascijos tankis padidėja, audinio kologeno skaidulos išsidėsto netvarkinga ir nenatūralia tvarka, praranda savo elastines savybes ir sukietėja. Dėl to gali sumažėti griaučių raumenų jėga, koordinacija ir motorinė sąveika tarp skirtingų raumenų grupių.

Miofascijinis audinys

Fascijinio audinio fibrozė, dažniausiai susidaro:

 • po traumų
 • chirurginio gydymo 
 • senstant

Rečiau dėl:

 • diabeto
 • hormonų sutrikimo
 • raumenų persitreniravimo sindromų

Simptomai:

 • Raumens ar raumenų grupės lokalus skausmas
 • Raumenų jėgos sumažėjimas
 • Raumenų koordinacijos sutrikimas
 • Prasta laikysena
 • Tempimo jausmas pažeistuose audiniuose

Gydymas

Esant miofacijinio audinio fibrozei dažniausiai taikoma manualinė terapija ir  keletas skirtingų fascijos atpalaidavimo technikų:

Miofascijos atpalaidavimo technika, tai technika, kurios metu liečiant fascija randami spazminiai arba dar vadinami trigeriniai taškai. Šie taškai, tai sutankėjęs ir sukietėjęs fascijos audinys, kuris spaudžiamas nuo 90sek iki 120sek. Siekiant atpalaiduoti audinį, pagerinti elastingumą, sumažinti skausmą. Taip pat sumažinamas spaudimas aplink nervus ir/ar kraujagysles.

Fascijinio audinio fibroze dažniausiai susidaro

Graston technika, taikoma norint modifikuoti fascijinį audinį, pagerinti jo mobilumo savybes naudojant tam specialiai pritaikytas priemones, medicininio metalo bukas geleščias kurios sulygina randinio audinio nelygumus.

Graston technika

Fascijos manipuliacijos technika naudojama siekiant sušildyti audinį, taip pagerinti jo elastingumo savybes, slydimo galimybe, mažinti skausmą. Šios technikos metu atliekami stiprus, staigus ir pasikartojantys judesiai ties miofascijos audiniu.

Šių technikų pagrindinė privalumas yra efektyvumas per trumpa laiką. Pagerėjimas esant ūmiai fibrozės stadijai jaučiamas po vidutiniškai 2 minučių manualinės terapijos, o esant chroniškai stadijai pagerėjimas jaučiasi po 3min lokalios manualines terapijos seanso. Žinoma atkurti miofascijinio audinio aukščiau išvardintas savybes prireikia daugiau laiko ir kiekvienas atvejis yra individualus. 

Kada kreiptis?

Jaučiant pečių juostos, kaklo, nugaros skausmus dėl ilgo sėdėjimo darbe. Sumažėjus sąnarių amplitudėms ir audinių paslankumui bei elastingumui. Taip pat esant skausmams po operacijų ir traumų(nukritimu, patempimų, plyšimų ir kt.), kurių metu atsiranda randai.

Filter

LigosPatarimai

Kaklo stuburo dalies išvarža

29 lapkričio, 2023
Kaip susidaro disko išvarža? Viena iš dažniausiai pastebimų kaklo stuburo problemų yra disko išvarža, kurios…
LigosPatarimai

Gastroezofaginio refliukso liga

28 lapkričio, 2023
Kaklo skausmas, krūtininės stuburo dalies skausmas, refliuksas ir kaip tai susiję? Gastroezofaginio refliukso liga (GERL)…
Patarimai

Menisko gydymas be operacijos

24 spalio, 2023
Meniskas yra pluoštinė kremzlės struktūra, esanti ant blauzdikaulio. Kiekviename kelyje yra du meniskai: medialinis meniskas…
Patarimai

RedCord – Neurac (įvertinimo ir įprasto judesio neuroraumeninio reedukavimo sistema)

1 rugsėjo, 2023
RedCord yra unikali pakabinamų diržų sistema, kuriai buvo sukurtas naujas Neurac metodas, pagrįstas mokslinių tyrimų…
LigosPatarimai

Neurologinis krūtinės angos sindromas

8 rugpjūčio, 2023
Neurologinis krūtinės angos sindromas (angl. neurogenic thoracic outlet syndrome) Apibūdinimas sumažėjusia erdve tarp pirmojo krūtininės…
Naujienos

Naujasis Osteomedika padalinys Savanorių pr. 11A, Vilnius

8 rugpjūčio, 2023
Norime pasidalinti geromis naujienomis. Nuo šių metų birželio mėnesio atsidarė dar viena Osteomedikos klinika adresu…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Sekite mus