Skip to main content

Miofascijinis audinys arba tiesiog fascija, tai tankus, tvirtas audinys, kuris apgaubia ir sujungia visus Mūsų griaučių raumenis bei kaulus. Sudarytas iš kologeno, elastino skaidulų taip pat helurono rūgšties ir kitų komponentų. Pats fascijos audinys yra labai tvirtas ir elastingas (tempimo jėgą atlaiko iki 900kg). Šis audinys neturi konkrečios pradžios ir pabaigos, gali būti randamas beveik visame Mūsų kūne(nuo raumenų iki organų) . Natūraliomis sąlygomis fascija yra atsipalaidavusi ir minkšta.

Miofascijinio audinio fibroze

Miofascijinio audinio fibrozė, tai panašus procesas į audinių randėjimą. Šio proceso metu fascijos tankis padidėja, audinio kologeno skaidulos išsidėsto netvarkinga ir nenatūralia tvarka, praranda savo elastines savybes ir sukietėja. Dėl to gali sumažėti griaučių raumenų jėga, koordinacija ir motorinė sąveika tarp skirtingų raumenų grupių.

Miofascijinis audinys

Fascijinio audinio fibrozė, dažniausiai susidaro:

 • po traumų
 • chirurginio gydymo 
 • senstant

Rečiau dėl:

 • diabeto
 • hormonų sutrikimo
 • raumenų persitreniravimo sindromų

Simptomai:

 • Raumens ar raumenų grupės lokalus skausmas
 • Raumenų jėgos sumažėjimas
 • Raumenų koordinacijos sutrikimas
 • Prasta laikysena
 • Tempimo jausmas pažeistuose audiniuose

Gydymas

Esant miofacijinio audinio fibrozei dažniausiai taikoma manualinė terapija ir  keletas skirtingų fascijos atpalaidavimo technikų:

Miofascijos atpalaidavimo technika, tai technika, kurios metu liečiant fascija randami spazminiai arba dar vadinami trigeriniai taškai. Šie taškai, tai sutankėjęs ir sukietėjęs fascijos audinys, kuris spaudžiamas nuo 90sek iki 120sek. Siekiant atpalaiduoti audinį, pagerinti elastingumą, sumažinti skausmą. Taip pat sumažinamas spaudimas aplink nervus ir/ar kraujagysles.

Fascijinio audinio fibroze dažniausiai susidaro

Graston technika, taikoma norint modifikuoti fascijinį audinį, pagerinti jo mobilumo savybes naudojant tam specialiai pritaikytas priemones, medicininio metalo bukas geleščias kurios sulygina randinio audinio nelygumus.

Graston technika

Fascijos manipuliacijos technika naudojama siekiant sušildyti audinį, taip pagerinti jo elastingumo savybes, slydimo galimybe, mažinti skausmą. Šios technikos metu atliekami stiprus, staigus ir pasikartojantys judesiai ties miofascijos audiniu.

Šių technikų pagrindinė privalumas yra efektyvumas per trumpa laiką. Pagerėjimas esant ūmiai fibrozės stadijai jaučiamas po vidutiniškai 2 minučių manualinės terapijos, o esant chroniškai stadijai pagerėjimas jaučiasi po 3min lokalios manualines terapijos seanso. Žinoma atkurti miofascijinio audinio aukščiau išvardintas savybes prireikia daugiau laiko ir kiekvienas atvejis yra individualus. 

Kada kreiptis?

Jaučiant pečių juostos, kaklo, nugaros skausmus dėl ilgo sėdėjimo darbe. Sumažėjus sąnarių amplitudėms ir audinių paslankumui bei elastingumui. Taip pat esant skausmams po operacijų ir traumų(nukritimu, patempimų, plyšimų ir kt.), kurių metu atsiranda randai.

Filter

Patarimai

Klubo sąnario skausmas, sutrikimai

8 gruodžio, 2022
Ar jums taip kada nors nutiko? Galbūt esate išbandę daug skirtingų gydymo metodų ir vistiek…
LigosPatarimai

COVID-19 pasekmės griaučių – raumenų sistemai

1 lapkričio, 2022
Įvadas Covid-19 arba koronavirusas, tai infekcinė virusinė liga, kurios pagrindinis plitimo būdas yra oro lašalinis…
LigosPatarimai

Kaklinės stuburo dalies, galvos skausmai

3 spalio, 2022
 Galime išskirti keturis kaklinės stuburo dalies galvos skausmų tipus: Neuralginis (nervinis) galvos skausmas. Raumeninės kilmės…
LigosPatarimai

Botago kirčio sindromas – autoįvykiai

2 spalio, 2022
Dar vadinamas kaklo patempimu, kai galva yra staigiai palenkiama į priekį arba staigiai atlošiama atgal.…
LigosPatarimai

Kraujotakos ir galvos smegenų dangalo kilmės galvos skausmai

23 rugsėjo, 2022
Ankstesniame straipsnyje aptarus kaklinės stuburo dalies kilmės galvo skausmų priežastis kitų galimų dirgiklių, rasime kaukolės…
LigosPatarimai

Kryžkaulinio – klubakaulinio sąnario skausmas, uždegimas, sutrikimas

24 rugpjūčio, 2022
Kryžkaulinio klubakaulio sąnario (KKS) disfunkcija yra būklė, atsirandanti dėl vieno arba abiejų KKS sąnarių judėjimo…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus