Skip to main content

Peties sąnario skausmai vieni dažniauisiai pasitaikančiu sutrikimų dėl kurių pacientai kreipiamis į mūsų kliniką. Viena iš galimų peties skausmo priežasčių tai žąstikaulio -mentės sąnario sutrikimas/pažeidimas.

Galimos žąstikaulinio – mentės sąnario biomechanikos sutrikimo indikacijos:

Žąstikaulio kaulo pakilimas aukštyn mentės kaulo atžvilgiu. Pirminė šio sutrikimo priežastis gali būti trauminio įvykio pasekmė sukelianti antrinę priežastį aplink sąnarį esančių raumenų įtampą. Galima šio pažeidimo etiologija paciento nukritimas ant peties ar alkūnės, deltiniu raumenų spazmas ar rotatoriu raumenų sausgyslių madžetės plyšymas.

Kas nutinka jei žąstikaulis pakyla aukštyn?

Kai žąstikaulis pakyla auštyn sumažėja erdvė (stenozė) tarp mantės snapinės ataugos ir žąstikaulio galvos taip sukeldamas vadinamą peties sąnario ankštumo sindromą. Tai žaloja viršdyglinio raumens sausgyslę, peties sąnario bursos maišelį ir viršutinį sąnarinės lūpos kraštą.

Kokie galimi žąstikaulio pakilimo aukštyn simptomai:

• Peties skausmas juntamas rankos atkelimo į šoną metu, girdimas traškėjimas sąnario viduje (galimas sąnarinės lūpos pažeidimas);
• Skausmingas judesio tipas atliekant pvz. plaukų šukavimo judesį šukomis;
• Skausmas juntamas šoninėje peties dalyje;

Ar žinote? Kad, peties sąnario judesiuose dalyvauja keturi atskyri sąnariai. Žąstikaulio-mentės sąnarys, raktikaulinis-mentės sąnarys, raktikaulinis-krūtinkaulinis sąnarys ir mentės-šonkauliu sąnarys.

Mantas Norkunas, Kineziterapeutas 

Kita galima žąstikaulio mentės sąnario sutrikimo indikacija tai žąstikaulio kaulo poslinki žemyn mentės atžvilgiu. Kaip ir ankstesnis taip ir šis sutrikimas gali būti trauminio įvykio pasekmė sukelta traukiamosios jėgos žemyn. Vėliau tai sukelia aplink sąnarį esančių raumenų tokių kaip viršdyglinio, deltinio, didžiojo krūtinės silpnumą.

Kas nutinka jei žąstikaulis pasislenka žemyn?

Tokiu atvėju skausmas provokuojamas dvigalvio žąsto raumens (bicepso) ir korokobrachialinės sausgyslių dirginimos (sukelia šių sausgyslių uždegimą/tendinitą), žaloja apatinę sąnarinės lūpos dalį.

Kokie galimi žąstikaulio pasislinkimo žemyn simptomai:

• Peties skausmas juntamas rankos atkelimo į šoną ir į prieki metu, skausmas provokuojamas juesio pradžioje net neįpusėjus galimos judesio amplitudes. Girdimas traškėjimas sąnario viduje (galimas sąnarinės lūpos pažeidimas);
• Skausmingas judesio tipas atliekant pvz. plaukų šukavimo judesį šukomis;

Trečioji pažeidimo varijacia tai žąstikaulio kaulo poslinkis į priekį mentės atžvilgiu. Šis pažeidimas gali būti sukeltaskritimo ant rankos metu arba staigiai ir stipriai patraukus ranką tuo pat metu sukant ją į vidų, taip pat gali būti ir ydingos laikysenos priežastimi pvz. Esant krūtininės stuburo dalies hiperkifozei.

Kas nutinka jei žąstikaulis pasislenka į priekį?

Tai skatina didžiojo krūtinės raumens, užpakalinio deltinio ir pomentinio raumens įtampą sukeliančia priekinio deltinio ir korokobrachialinio raumens silpnumą. Ši kobinacija rankos judesio metu neleidžia žąstikauliui suktis į išorę taip didindamas viršdyglinio raumens bei nursos dirginimąsukeliantį peties sąnario uždegiminius procesus.

Kokie galimi žąstikaulio pasislinkimo į priekį simptomai:

  • Peties skausmas juntamas rankos atkelimo į šoną ir į prieki metu rankos judesio amplitudes pusiaukelėje.
  • Skausmas juntamas priekinėje peties pusėje.
  • Skausmingas judesio tipas atliekant pvz. plaukų šukavimo judesį šukomis, rankos atvedimas už nugaros

Galimas dar vienas žąstikaulinio mentės sąnario sutrikimas, žastikaulio kaulo poslinkis atgalios. Tačiau jis labai retas dėl anatomoniu struktūrinių aspektų.

Mantas Norkunas, Kineziterapeutas 

Apsilankykite Osteomedika kineziterapijos klinikoje, kurioje specialistai Jums pritaikys individualų gydymą, padėsiantį atkurti sutrikusias žąstikaulinio sąnario funkcijas ir biomechaniką padėsiančią atsikratyti kamuojamo paties sąnario skausmo.

Peties sąnario rotatoriu mendžetės raumenų pažeidimas

Peties sąnario rotatoriu mandžetę sudaro kuturių raumenų viršdyglinio r., podyglinio r., pomentinio r. ir mažojo apvaliojo r. sausgyslių jungtys suformuojančios peties sąnario kapsulę, įtakojančios žąstikaulio galvos judesių amplitude ir kryptį mentės gūžduobės atžvilgiu. Reikia pabrėžto jog šių raumenų sausgyslių junginys sudarantis peties sąnario kapsulę yra vienas iš labiausiai vaskulerizuotu (turintis platų kraujotakos tinklą). Traumos atveju greta audiniu pažeidimo vyksta ir ankščiau minėto kraujotakos tinklo pažeidimas, tai apsunkina rotatoriu mandžetės gyjimo procesus. Svarbiasias šių keturių raumenų junginio raumuo yra viršdyglinis raumuo tai pagrindinis sinergistas deltiniams raumenims stabilizuojant žastikaulį mentės gužduobėje rankos atikėlimo į šoną metu.

Ūmus ir lėtinis rotatoriu mandžetės pažeidimas:

Dažniausias ūmaus pažeidimo atvėjis paciento nukritimas ant rankos arba smūginis kontaktas kuriuo metu žastikaulio galva pakyla aukštyn mentės atžvilgiu taip pažeizdama ją supančios sąnarinės lūpos struktūrą. Arba stiprios fizinės traukos metu sukeltas vieno arba keliu raumenų tvirtinimosi jungčių pažeidimas. Tačiau dažniausia rotatoriu mandžetės pažeidimo skausmo priežastis chroninis uždegimas.

Filter

LigosPatarimai

Kaklo stuburo dalies išvarža

29 lapkričio, 2023
Kaip susidaro disko išvarža? Viena iš dažniausiai pastebimų kaklo stuburo problemų yra disko išvarža, kurios…
LigosPatarimai

Gastroezofaginio refliukso liga

28 lapkričio, 2023
Kaklo skausmas, krūtininės stuburo dalies skausmas, refliuksas ir kaip tai susiję? Gastroezofaginio refliukso liga (GERL)…
Patarimai

Menisko gydymas be operacijos

24 spalio, 2023
Meniskas yra pluoštinė kremzlės struktūra, esanti ant blauzdikaulio. Kiekviename kelyje yra du meniskai: medialinis meniskas…
Patarimai

RedCord – Neurac (įvertinimo ir įprasto judesio neuroraumeninio reedukavimo sistema)

1 rugsėjo, 2023
RedCord yra unikali pakabinamų diržų sistema, kuriai buvo sukurtas naujas Neurac metodas, pagrįstas mokslinių tyrimų…
LigosPatarimai

Neurologinis krūtinės angos sindromas

8 rugpjūčio, 2023
Neurologinis krūtinės angos sindromas (angl. neurogenic thoracic outlet syndrome) Apibūdinimas sumažėjusia erdve tarp pirmojo krūtininės…
Naujienos

Naujasis Osteomedika padalinys Savanorių pr. 11A, Vilnius

8 rugpjūčio, 2023
Norime pasidalinti geromis naujienomis. Nuo šių metų birželio mėnesio atsidarė dar viena Osteomedikos klinika adresu…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus