Kokiems sutrikimams esant atliekama hialurono rūgšties injekcija?

Šis intrasąnarinis medikamentinis gydymas taikomas kai sąnario viduje esantis kremzlinis audinys susidėvi dėl trauminiu ar degeneraciniu priežasčių. Kremzlinio audinio sumažėjimas didina jo trintį sukeldamas sąnario uždegimą, sąnario disfunkciją ir skausmą. Klinikinės studijos rodo, kad hialurono rūgšties injekcijos vienos pagrindiniu sąnarinio sinovinio skysčio atkūrimo komponentų, gerinančios sąnarinių paviršių lubrikaciją ir atsparumą tarpsąnariniai trinčiai, kremzlinio audinio regeneraciją, uždegimo mažinimui. Šie komponentai mažina sąnario skausmą spartina sutrikusios sąnarios funkcijos atsistatymą.

Kaip veikia hialurono rūgštis?

Gydytojas ortopedas-traumatologas vizito metu suleidžia medikamento į pažeisto sąnario tarpą. Preparatas yra mažo molekulinio tankio maksimaliai pasiskirstydamas po sąnarinius tarpus, audinius ir t.t. mechanoreceptoriškai slopina nerviniu atšakų jautrumą taip mažindamas skausmą. Suaktyvėjusi sąnario sintezė didina tokiu sąnarinių molekulių struktūrų atsistatymą kaip kologenas (kremzliniam audiniui), proteoglikanai (sąnariniam skysčiui), didina sinoviniu lasteliu kiekį (hialurono rūgštis yra natūralus polisacharidas kuris yra svarbus odos, poodinio ir jungiamojo audinio pvz. sinovinio skysčio struktūrinis elementas), sumažina uždegiminių ląstelių kiekį.

Kokios hialurono injekcijos indikacijos?

  • Hialurono rūgšties injekcija taikoma esant sąnariu kremzliniu paviršiu artroziniams pažeidimams, chondromaliacijai.
  • Sąnarių skausmams, rytinis sąnarių sustingimas ryte atsikėlus iš lovos, po ilsgesnio sedėjimo stojantis nuo kedės.
  • Atsirandantis sąnarių skausmas po didesnio fizinio krūvio ar kelio sąnario apkrovų pvz. (bėgiojimas, ilgas klūpėjimas dirbant sodo darbus, pritūpimai atliekami su svoriais ir t.t.).
  • Esant skausmingai sąnariu kreptikacijai (skausmingas sąnario traškėjimas pvz. tupiant per kelius ar keliant ranką į viršų).
  • Esant lėtiniam sąnario uždegimui, patinimui.

Apsilankykite Osteomedika kineziterapijos klinikoje, kurioje dirbantis specialistas Chirurgas Ortopedas-Traumatologas ištyrimo metu taikydamas ultragarsinį diagnostikos metodą pritaikys tinkamiausią medikamentinį gydymą

Registrtuokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus