Powered by Smartsupp Skip to main content

Ar jums taip kada nors nutiko?

Galbūt esate išbandę daug skirtingų gydymo metodų ir vistiek jaučiate klubo srityje skausmą ar sustingimą. Manote, kad jums reikėtų poilsio, nes vaikščiojimas sustipriną skausmą, ar savaime praeis skausmas arba turėtumėte atlikti šį ar tą pratimą, kad pagerėtu. Labai painu tiksliai žinoti, ką daryti, kad nepadidinti klubo skausmo, jau nekalbant apie grįžimą prie bėgiojimo ar kitų mėgstamų veiklų. Daugelis žmonių dažnai atideda šį gydymo sprendimą, ką daryti, kad padėtų sumažinti klubo skausmą. Dar blogiau, kai žmonės priima skausmą kaip gyvenimo dalis – tarsi, tai būtų normalu, tarsi taip turi būti. Ar taip ir tu jautiesi?

Bet koks skausmas, atsirandantis klubo sąnario srityje, gali sukelti sutrikimų keliuose ar pėdoje. Taigi pasitikrinkite, kol neatsirado dar daugiau problemų.

 

Klubas yra svarbus žmogaus kūno sąnarys, kuris iš esmės leidžia mūsų apatinei kūno daliai funkcionuoti. Deja, klubo sąnarys, kuris labiau susidėvi, ypač senstant, o tai gali sukelti varginantį skausmą, diskomfortą ir judėjimo praradimą. Klubo sąnario skausmo paplitimas yra 10 proc., o su amžiumi tik didėja. Dėl klubo skausmo dažnai sumažėja judesių amplitudė, jėga ir atsiranda skausmas, kuris riboja gebėjimą normaliai vaikščioti ar bėgioti. 

Klubo sąnarys yra rutulinis sinovinis sąnarys, kurį sudaro šlaunikaulio galva ir gužduobė kuris yra dubens dalis. Jį supa sąnario kapsulė, raiščiai ir raumenys. Kartu šios struktūros veikia, kad išlaikytų dinaminį stabulumą ir suteiktų struktūrinę jungties atramą. 

Klubo sąnario skausmas

Klubo sąnario skausmo priežastys

Skausmą klubo sąnaryje gali sukelti daugybė skirtingų veiksnių. Sąnarių skausmas gali būti jaučiamas pritūpus, bėgiojant, einant ilgesnius atstumus, lipant aukštyn ar nusileidžiant laiptais, pasilenkiant pakelti daiktus nuo grindų ar pakelti vaiką. Plokščiapadystė taip pat gali padidinti klubo sąnario skausmą. Kartais kelio skausmas gali būti klubo problemos priežastis. Apatinės nugaros dalies sutrikimai kartais gali sukelti klubo skausmą.

Klubo sąnario skausmas gali atsirasti dėl traumos, artrito, pasikartojančių judesių, nutukimas, struktūriniai pakitimai, kelio ir pėdos netaisyklinga biomechanika, ilgalaikis nugaros skausmas ir kt. Šis skausmas apriboja žmogaus funkciją ir gebėjimą dalyvauti kasdieninėje laisvalaikio ar poilsio veikloje.

Klubo sąnario artritiniai pokyčiai, kapsulės įtempimas, hipomobilumas. Artritiniai pokyčiai atsiranda, kai buvusi ankstesnė trauma, genetinis polinkis ar nutukimas sukelia ankstyvą kaulų paviršių nusidėvėjimą. Šio nusidėvėjimo simptomai gali pasireikšti sulaukus 50 metų. 

Klubo sąnario skausmo simptomai

Daugeliu atveju klubo sąnario skausmas paprastai prasideda palaipsniui ir jei negydant laikui bėgant stiprėja. Skausmas jaučiamas giliai klubo sąnaryje ir kartais spinduliuoja į priekinę šlaunies dalį, sėdmens ar kirkšnies srityje, keliuose ir apatinėje nugaros dalyje. Skausmas gali būti aštrus, duriantis, varginantis, sustingimas klubo srityje, kuris sustiprėja judant.  Taip pat priklauso nuo pažeidimo sunkumo. Taip pat skausmas gali būti jaučiamas ramybės būsenoje po ilgo sėdėjimo ar gulėjimo arba netgi sukryžiuojant kojas sėdint. Įlipus ar išlipus iš automobilio, pritūpus ar atsikėlus iš sėdėjimo padėties, skausmas gali paūmėti. 

Klubo sąnario skausmo simptomai

Būklės, kurios sukelia klubo skausmą

  • Klubo sąnario artritas – būklė, kai susidėvi klubo sąnario kremzlė, dėl kurios sąnario paviršiai susišlifuoja ir tampa šiurkštūs. Tai sukelia skausmą ir sustingimą, todėl sunku judėti. Klubo sąnario artritas gali būti gydomas įvairiais metodais, priklausomai nuo artrito sunkumo ir paciento amžiaus.
  • Traumos – sumušimai, lūžiai ir juosmens sužalojimai, taip pat raumenų ar raiščių patempimai.
  • Didysis trochanterinis skausmo sindromas – trochanterinis bursitis. Paprastai tai pasireiškia skausmu šoninio klubo ir viršutinės šlaunies srities išorinėje dalyje, kuris gali plisti išorinę apatinę šlaunies dalimi link kelio ir į sėdmenų sritį. Trochanterinis bursitas arba bursų uždegimas aplink išorinę klubo pusę yra viena dažniausių išorinio klubo diskomforto priežasčių.
  • Spragsintis klubo sindromas – kai einate, bėgiojate, atsistojate nuo kėdės galite išgirsti spragtelėjimą arba jausti spragtelėjimą klube. Problema dažniausiai sukelia nepatogumų daugumai žmonių, o vienintelis simptomas yra spragtelėjimas ar pojūtis. Kita vertus, šokėjų ar sportininkų trūkčiojančio klubo sindromo simptomai gali būti skausmas ir silpnumas, kurie trukdo atlikti judesius.

Gydymas

Kineziterapija yra svarbi norint sumažinti klubo sąnario skausmą, skatinti gijimą ir sustiprinti klubo raumenis supančius sąnarį. 

Specialistas atlikęs išsamų įvertinimą, nustatys jūsų klubo sąnario skausmo priežastį ir apribojimą ir atitinkamai bus sudarytas individualus gydymo planas. Gydymas apima manualinę terapiją, minkštųjų audinių atpalaidavimas, stiprinimo bei mobilumo pratimai. Procedūros metu gydymas atliekamas pagerinti raumenų disbalansą, pašalinti pakitusią klubo sąnario ar eisenos biomechaniką, ir padės normalizuoti klubo judesius. Patarsime kokius pratimus reikia atlikti namuose, kad palengvintų klubo sąnario funkciją.

Jei turite arba įtariate, kad skausmas klubo sąnaryje, turėtumėte kuo greičiau kreiptis į kineziterapeuto specialistus. Straipsnį parengė Osteomedika kineziterapeutė Gerda Jarukaitė

Filter

Patarimai

Kūdikio motorikos vystymasis

15 kovo, 2024
Kūdikio motorikos vystymosi etapai nuo gimimo iki savarankiško vaikščiojimo Judėjimas yra svarbus mums visiems, bet…
LigosPatarimai

Riešo skausmas, ką daryti?

7 kovo, 2024
Ką dažniausiai darote, kai jaučiate ūmų (stiprų) riešo skausmą? Įtvarai ar nuskausminamieji vaistai, kuriuos rekomenduoja…
LigosPatarimai

Ką daryti, kai „perpūtė“ kaklą?

28 vasario, 2024
Visame pasaulyje kaklo skausmas tampa vis dažnesne problema, maždaug du trečdaliai žmonių kaklo skausmą patiria…
LigosPatarimai

Radikulopatija

30 sausio, 2024
Radikulopatija - tai būklė, kai viena ar kelios nervų šaknelės yra pažeistos arba suspaustos, todėl…
LigosPatarimai

Eisenos ir kūdikių kojų nukrypimai

26 sausio, 2024
Vaikų pėdų deformacijos: sukimasis į vidų Pirmieji gyvenimo metai kupini naujos pradžios, šliaužiojimo, bandantis atsistoti…
LigosPatarimai

Kelio sąnario skausmas

26 sausio, 2024
Kelio sąnario skausmai Kelio sąnarys yra vienas sudėtingiausių sąnarių, kadangi yra daugiaašis ir norit kuo…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Sekite mus