Powered by Smartsupp Skip to main content

Visame pasaulyje kaklo skausmas tampa vis dažnesne problema, maždaug du trečdaliai žmonių kaklo skausmą patiria bent kartą per savo gyvenimą. Tyrimai rodo, kad kaklo skausmas labiau būdingas tiems, kurie kenčia nuo nerimo ar depresijos bei sėdimą darbą dirbantys žmonės.

Kaklo skausmas gali atsirasti dėl:

  • raumenų patempimo; 
  • raiščių ar sąnarių traumos;
  • artrozės; 
  • nervų pažeidimų; 
  • onkologinių susirgimų; 

Kaklo skausmo, sąstingio („perpūtimo“) priežastys

Kaklas gali būti skausmingas dėl kelių skirtingų struktūrų disfunkcijos. Stuburo slankstelių diskai ir facetiniai sąnariai yra dvi dažniausiai pasitaikančios struktūros, sukeliančios skausmą. Kai šios struktūros pažeidžiamos, aplinkiniai raumenys ir raiščiai įsitempia, todėl pažeistoje vietoje atsiranda funkcinių judesių sutrikimas ir skausmas intensyvėja.

Raumenų ir minkštųjų audinių patempimai, kurie sukelia kaklo sąstingį, taip pat yra dažna kaklo diskomforto priežastis, kai kūnas buvo paveiktas sportinės veiklos trauminių mechanizmų arba ilgą laiką būnant nepatogioje padėtyje.

Sąstingis pasireiškia ribotais kaklo judesiais dėl juntamo skausmo. Dažnai skausmas bei ribotos judesių amplitudės pasireiškia vienoje kūno pusėje. Simptomai gali būti: silpnumas bei raumenų spazmas bandant atlikti kaklo judesius; dūrimas adatėlėmis; raumenų įtampa kaklo srityje; galvos skausmas.

Ką reikėtų daryti susidūrus su kaklo sąstingiu?

Rekomenduojama kaklą judinti amplitudėje, kuri nesukelia skausmo.

Jeigu skausmas stiprus, erzinantis ir nepraeina per 1-2d. – reikėtų kreiptis į kineziterapeutą. Jeigu tokios galimybės šiuo metu neturite, pabandykite atsipalaiduoti, išgerti priešuždegiminių vaistų, švelniai pamasažuoti ar patepti šildomuoju geliu skausmingą zoną.

Ko reikėtų vengti jaučiant kaklo sąstingį?

Ilgą laiką būti vienoje padėtyje, kuri padidintų kaklo diskomfortą, nuolat tempti skaudančia vietą, bandyti per jėgą atliki judesius – visa tai prailgina atsistatymo laikotarpį.

Kineziterapijos efektyvumas

Konsultacijos metu diagnozuojama problema ir parenkamas individualus gydymo planas, kuris apima minkštųjų audinių gydymą, sąnarių mobilizacijos technikas, sudaroma pratimų programa bei rekomendacijos, ką daryti namuose.

Jei jaučiate lėtinį kaklo skausmą (daugiau nei 3mėn.) – tai gali turėti įtakos Jūsų gebėjimui atlikti kasdienines užduotis ir sukelti ilgalaikių sveikatos problemų. Todėl rekomenduojama kreiptis į specialistus, kurie gali padėti pagerinti Jūsų gyvenimo kokybę.

Filter

Patarimai

Nugaros skausmas tarp menčių – Dorsalgija, sutrikimo priežastys, sukeliami simptomai ir Osteopatijos gydymas

2 vasario, 2025
Dorsalgija tai medicininis terminas apibūdinantis tarpumenčio srities nugaros skausmą, reikia pabrėžti, kad tai ne liga…
NaudingaPatarimai

Rankų skausmas dirbant kompiuteriu

28 sausio, 2025
Dirbant kompiuteriu daugelis žmonių ilgainiui pradeda jausti nemalonų rankų, riešų ar dilbių skausmą. Šis diskomfortas…
NaudingaPatarimai

Kodėl skauda nugarą sėdint?

28 sausio, 2025
Sėdėjimas tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi – darbas prie kompiuterio, ilgos kelionės automobiliu ar net…
NaudingaPatarimai

Kodėl tirpsta rankos naktį?

28 sausio, 2025
Rankų tirpimas naktį yra nemalonus pojūtis, kai žmogus prabunda jausdamas dilgčiojimą, sunkumą ar net skausmą…
LigosPatarimai

Kaip sumažinti ūžesį ausyse?

28 sausio, 2025
Ūžesys ausyse, dar vadinamas tinitu, yra pojūtis, kai girdimi įvairūs garsai – švilpimas, zvimbimas, spengimas…
LigosPatarimai

Kodėl nutirpsta veidas?

28 sausio, 2025
Veido tirpimas – tai nemalonus pojūtis, kuris gali pasireikšti kaip dalinis ar visiškas jautrumo praradimas…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Sekite mus