Powered by Smartsupp Skip to main content

Miofascijinis audinys arba tiesiog fascija, tai tankus, tvirtas audinys, kuris apgaubia ir sujungia visus Mūsų griaučių raumenis bei kaulus. Sudarytas iš kologeno, elastino skaidulų taip pat helurono rūgšties ir kitų komponentų. Pats fascijos audinys yra labai tvirtas ir elastingas (tempimo jėgą atlaiko iki 900kg). Šis audinys neturi konkrečios pradžios ir pabaigos, gali būti randamas beveik visame Mūsų kūne(nuo raumenų iki organų) . Natūraliomis sąlygomis fascija yra atsipalaidavusi ir minkšta.

Miofascijinio audinio fibroze

Miofascijinio audinio fibrozė, tai panašus procesas į audinių randėjimą. Šio proceso metu fascijos tankis padidėja, audinio kologeno skaidulos išsidėsto netvarkinga ir nenatūralia tvarka, praranda savo elastines savybes ir sukietėja. Dėl to gali sumažėti griaučių raumenų jėga, koordinacija ir motorinė sąveika tarp skirtingų raumenų grupių.

Miofascijinis audinys

Fascijinio audinio fibrozė, dažniausiai susidaro:

  • po traumų
  • chirurginio gydymo 
  • senstant

Rečiau dėl:

  • diabeto
  • hormonų sutrikimo
  • raumenų persitreniravimo sindromų

Simptomai:

  • Raumens ar raumenų grupės lokalus skausmas
  • Raumenų jėgos sumažėjimas
  • Raumenų koordinacijos sutrikimas
  • Prasta laikysena
  • Tempimo jausmas pažeistuose audiniuose

Gydymas

Esant miofacijinio audinio fibrozei dažniausiai taikoma manualinė terapija ir  keletas skirtingų fascijos atpalaidavimo technikų:

Miofascijos atpalaidavimo technika, tai technika, kurios metu liečiant fascija randami spazminiai arba dar vadinami trigeriniai taškai. Šie taškai, tai sutankėjęs ir sukietėjęs fascijos audinys, kuris spaudžiamas nuo 90sek iki 120sek. Siekiant atpalaiduoti audinį, pagerinti elastingumą, sumažinti skausmą. Taip pat sumažinamas spaudimas aplink nervus ir/ar kraujagysles.

Fascijinio audinio fibroze dažniausiai susidaro

Graston technika, taikoma norint modifikuoti fascijinį audinį, pagerinti jo mobilumo savybes naudojant tam specialiai pritaikytas priemones, medicininio metalo bukas geleščias kurios sulygina randinio audinio nelygumus.

Graston technika

Fascijos manipuliacijos technika naudojama siekiant sušildyti audinį, taip pagerinti jo elastingumo savybes, slydimo galimybe, mažinti skausmą. Šios technikos metu atliekami stiprus, staigus ir pasikartojantys judesiai ties miofascijos audiniu.

Šių technikų pagrindinė privalumas yra efektyvumas per trumpa laiką. Pagerėjimas esant ūmiai fibrozės stadijai jaučiamas po vidutiniškai 2 minučių manualinės terapijos, o esant chroniškai stadijai pagerėjimas jaučiasi po 3min lokalios manualines terapijos seanso. Žinoma atkurti miofascijinio audinio aukščiau išvardintas savybes prireikia daugiau laiko ir kiekvienas atvejis yra individualus. 

Kada kreiptis?

Jaučiant pečių juostos, kaklo, nugaros skausmus dėl ilgo sėdėjimo darbe. Sumažėjus sąnarių amplitudėms ir audinių paslankumui bei elastingumui. Taip pat esant skausmams po operacijų ir traumų(nukritimu, patempimų, plyšimų ir kt.), kurių metu atsiranda randai.

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Sekite mus

Filter

Patarimai

Nugaros skausmas tarp menčių – Dorsalgija, sutrikimo priežastys, sukeliami simptomai ir Osteopatijos gydymas

2 vasario, 2025
Dorsalgija tai medicininis terminas apibūdinantis tarpumenčio srities nugaros skausmą, reikia pabrėžti, kad tai ne liga…
NaudingaPatarimai

Rankų skausmas dirbant kompiuteriu

28 sausio, 2025
Dirbant kompiuteriu daugelis žmonių ilgainiui pradeda jausti nemalonų rankų, riešų ar dilbių skausmą. Šis diskomfortas…
NaudingaPatarimai

Kodėl skauda nugarą sėdint?

28 sausio, 2025
Sėdėjimas tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi – darbas prie kompiuterio, ilgos kelionės automobiliu ar net…
NaudingaPatarimai

Kodėl tirpsta rankos naktį?

28 sausio, 2025
Rankų tirpimas naktį yra nemalonus pojūtis, kai žmogus prabunda jausdamas dilgčiojimą, sunkumą ar net skausmą…
LigosPatarimai

Kaip sumažinti ūžesį ausyse?

28 sausio, 2025
Ūžesys ausyse, dar vadinamas tinitu, yra pojūtis, kai girdimi įvairūs garsai – švilpimas, zvimbimas, spengimas…
LigosPatarimai

Kodėl nutirpsta veidas?

28 sausio, 2025
Veido tirpimas – tai nemalonus pojūtis, kuris gali pasireikšti kaip dalinis ar visiškas jautrumo praradimas…