Powered by Smartsupp Skip to main content

© John Nicholson / FAIRFAX NZ

McKenzie mechaninės diagnostikos ir terapijos metodas (MDT) yra tarptautiniu mastu pripažintas nugaros, kaklo ir galūnių ligų gydymo metodas, kurį sukūrė kineziterapeutas Robinas McKenzie iš Naujosios Zelandijos. Jis plačiai naudojamas visame pasaulyje daugiau nei 30 metų.

McKenzie metodas skirtas gydyti raumenų ir kaulų problemoms, kurios gali būti susijusios su išialgija, sakroiliakiniu sąnarių skausmu, artritu, degeneracine disko liga, raumenų spazmais ir protarpiniu tirpimu rankose ar kojose.

 

McKenzie metodas susideda iš 4 žingsnių:

  • Įvertinimas
  • Klasifikacija
  • Gydymas
  • Prevencija

Vertinant atliekamas išsamus paciento ištyrimas, jam darant tam tikrus judesius tam tikroje padėtyje. Pagrindinis skirtumas nuo kitų vertinimų yra pakartotinių judesių atlikimas, o ne vieno judesio naudojimas. Vertinimo metu kineziterapeutas stebi, kaip keičiasi šie kartotiniai judesiai, jų kokybė, skausmas ar simptomai. Remiantis surinkta informacija, problema suskirstoma į grupes.

Klasifikacija yra suskirstyta į pogrupius: degeneracijos sindromas, disfunkcijos sindromas, laikysenos sindromas ir kiti sutrikimai. McKenzie metodo pratimai parenkami atsižvelgiant į skausmo kryptį (stuburo lenkimas, tiesimas ar šoninis nukrypimas).

Gydymo tikslas yra sumažinti skausmą, centralizuoti simptomus (migruojančius į vidurinę kūno liniją) ir visiškai pašalinti skausmą. Iš pradžių darant pratimus gali būti jaučiamas skausmas, tačiau po kelių pakartojimų simptomai sumažėja.

Prevencijos žingsnį sudaro paciento lavinimas ir skatinimas reguliariai mankštintis ir rūpintis savimi.

McKenzie metodo tikslas

Pagrindinis šio metodo tikslas yra išmokyti pacientus, kenčiančius nuo nugaros ar kaklo skausmų, kaip mankštintis ir valdyti savo skausmą. Taip pat, naudojantis šiuo metodu galima:

  • greitai sumažinti skausmą;
  • padėti grįžti prie normalaus veikimo kasdienėje veikloje;
  • sumažinti pasikartojančio skausmo riziką.

Dauguma raumenų ir kaulų sistemos skausmų yra „mechaninio“ pobūdžio. Vadinasi, jie atsiranda ne dėl rimtos patologijos (vėžys, infekcija, kt.), o dėl neįprastų jėgų ar mechanikos, atsirandančios audinyje. Tai reiškia, kad skausmą sukėlė tam tikra padėtis, judesys ar veikla. Jei problemą sukėlė mechaninė jėga, logiška, kad mechaninė jėga gali būti ir sprendimo dalis. McKenzie mechaninės diagnostikos ir terapijos metodas skirtas nustatyti mechaninę problemą ir išsiaiškinti, kaip būtų galima ištaisyti ar patobulinti mechaniką ir taip sumažinti ar net pašalinti skausmą bei funkcines problemas.

Neseniai buvo atliktas tyrimas siekiant įvertinti McKenzie metodo veiksmingumą gydant pacientus, sergančius lėtiniu nugaros skausmu. McKenzie metodas buvo lyginimas su manualine terapija. Tyrimo rezultatai parodė, kad naudojant McKenzie metodą galima sėkmingai, per trumpą laiką sumažinti skausmą per trumpą laiką, o per ilgą laiką – sustiprinti nugaros funkciją.

Naudodamiesi McKenzie metodu, mes galime tiksliai nustatyti tinkamą gydymą ir pratimus, kurie bus naudingi pašalinant skausmą ir skatinant gijimą. Jei norite daugiau apie tai sužinoti, kreipkitės į mūsų kliniką – „Osteomedika“ komanda jums padės parinkti tinkamą metodą.

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus