Skip to main content

Kojos skausmas

Autorius: 18 sausio, 202111 liepos, 2022Ligos

Netikėtas kojų skausmas gali sugluminti kiekvieną. Visgi, nereikia nerimauti, jeigu kojos skausmas yra nedidelis ir jis nepasikartoja dažnai. Nerimauti reikia pradėti tuomet, kai naminės gydymo priemonės nepadeda ir skausmas stiprėja. Priežasčių, kodėl skauda koją gali būti daug. Kai kurios gali rodyti rimtą ligą, kitos gali būti ne tokios rimtos. Bet kuriuo atveju svarbu sunerimti tuomet, kai skausmas sunkiai numalšinamas ir dažnai pasikartoja.

Priežastys, kodėl atsiranda kojos skausmas:

 • Kartais dėl kojos skausmo nereikia jaudintis. Jis gali atsirasti dėl to, nes buvo padidintas fizinis krūvis. Nors dėl skausmo nereikia nerimauti tai nereiškia, jog reikia ignoruoti simptomus. Skausmas rodo, jog kūnas vis dar nepasiruošęs tokiam fiziniam krūviui, todėl reikia leisti kūnui pailsėti ir sumažinti fizinį krūvį.
 • Patempimas gali sukelti nemažą skausmą. Jis gali atsirasti net ir tuomet, kai fizinis krūvis yra nedidelis. Patempti raištį nesudėtinga, todėl svarbu elgtis atsargiai. Atsiradus skausmui, naudinga susisiekti su traumatologu ir peršviesti koją ar kitą vietą, kurią skauda.
 • Nedideliam patempimui padeda ledas, tačiau lūžus kaului, reikia skubiai kreiptis į gydytojus. Kaip atskirti, kada tai patempimas, o kada lūžis? Reikia peršviesti, jog būtų galima sužinoti, ar kaulas lūžęs. Visgi, jeigu skausmas nepakankamai stiprus, tuomet galima suprasti, jog tai ne lūžęs kaulas. Atsakingi žmonės kreipiasi į gydytojus laiku, jog išvengtų galimų pasekmių ir galėtų sėkmingai gydytis.
 • Vyresnius žmones ir sportininkus neretai vargina raumenų spazmai. Jį sukelia raumenų nuovargis, karštis ir dehidratacija. Masažas turėtų sumažinti skausmą. Tie, kurie užsiima intensyvia fizine veikla, turėtų atsisakyti treniruočių kuriam laikui, jog leistų kūnui pailsėti ir sugyti.
 • Raumenų spazmai yra ne vienintelis dalykas, su kuriuo susiduria sportininkai. Blauzdos uždegimas gali atsirasti bėgikams. Krepšininkai, tenisininkai gali taip pat susidurti su blauzdos uždegimu. Sumažinti skausmą galima ledu arba vaistais nuo uždegimo.
 • Kraujo krešulys gali būti priežastis, kodėl skauda koją. Svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytoją, jog būtų galima ištirti priežastį ir pradėti gydymą.
 • Venų varikozė kartais yra priežastis, kodėl skauda koją. Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į gydytoją, jog būtų galima gauti naudingus patarimus.
 • Skausmas gali atsirasti žmonėms, kurie serga diabetu. Nervus kartais pažeidžia aukštas cukraus lygis. Atsiranda ne tik skausmas, bet ir kartais sumažėja jautrumas. Kreiptis į gydytoją tokiu atveju būtų neprasta idėja, tačiau nebūtina. Kartais galima tiesiog reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir naudoti vaistus nuo skausmo. Visgi, svarbu informuoti gydytoją, jog atsirado skausmas. Galbūt gydytojas galės patarti, ką daryti, jog skausmas būtų greičiau sumažintas.
 • Gali būti, jog skausmas atsirado dėl odos ir minkštųjų audinių infekcijos. Šiuo atveju svarbu nebandyti pačiam gydytis ir iš karto kreiptis į gydytoją.
 • Gydytojo pagalbos reikia tuomet, kai atsiranda apatinių galūnių periferinių arterijų liga. Kreiptis į gydytoją svarbu, jog būtų galima gauti naudingus patarimus ir sumažinti skausmą.
 • Stuburo kanalo susiaurėjimas arba išialgija gali būti priežastis, kodėl atsirado kojos skausmas. Šiuo atveju gali būti reikalingas ne tik gydymas, bet ir operacija. Svarbiausia kreiptis į gydytoją kuo anksčiau, jog būtų galima išvengti komplikacijų.

Priežasčių, kodėl atsiranda kojos skausmas gali būti daug, todėl svarbu kreiptis į gydytoją, jeigu skausmas pasikartoja.

Registrtuokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus