Skip to main content

Traumatologija – chirurgijos šaka, kuri ne tik tiria, bet ir gydo kaulo, raumenų, gleivinės, odos pažeidimus, po jų atsirandančius organizmo pakitimus. Traumatologija tokia plati sritis, jog apibūdinti traumatologo kasdienybę keliais žodžiais tikrai būtų sudėtinga. Traumatologo kasdienybė tikrai gali šokiruoti ne vieną. Pacientai stebina ne tik traumomis, bet ir reikalavimais. Visgi, profesionalūs gydytojai žino ne tik tai, kaip išgydyti pacientą, bet ir kaip su juo bendrauti. Taigi, kaip atrodo traumatologo kasdienybė? Kokias paslaugas atlieka gydytojai?

Kaip ir anksčiau minėjome, traumatologija itin plati sritis, todėl gydytoją reikia rinktis atidžiai. Svarbu ne tik tai, jog gydytojas turėtų reikiamą išsilavinimą, darbo patirtį, bet ir svarbu atkreipti dėmesį į jo asmenines savybes. Pavyzdžiui, tai, jog gydytojas būtų smalsus yra išties svarbu. Kuo smalsesnis gydytojas, tuo geriau. Traumatologas turi užduoti kuo daugiau klausimų, jog galėtų aiškiai žinoti paciento simptomus ir kuo tiksliau nustatyti traumą ar ligą. Tai taikoma ne tik traumatologams, bet ir kitų sričių gydytojams. Korektiškumas yra dar viena savybę, kurią privalo turėti traumatologas. Svarbu tai, jog gydytojas būtų mandagus, įdėmiai klausytųsi paciento ir aiškiai pasakytų, kokia bus gydymo eiga.

Traumatologo darbas tikrai nenuobodus. Kaulų lūžiai, galūnių lūžiai, raumenų ligos – tai tik dalis traumų, dėl kurių kreipiasi pacientai. Traumatologų darbe rutina retai pasitaiko. Dažniausiai kiekvieną dieną reikia susidurti su skirtingomis traumomis, todėl įgaunama ne tik daugiau patirties, bet ir žinių.

Dažniausiai pasitaiko šios ligos ir traumos:

  • Galūnių lūžiai;
  • Raumenų, sąnarių, sausgyslių ligos;
  • Trauminiai sužalojimais. Tai gali būti sumušimai, patempimai;
  • Kaulų lūžiai;
  • Potrauminiai reiškiniai;
  • Įsisenėję sužalojimai ir kt.

Tai dažniausiai pasitaikantys atvejai, tačiau reikia pripažinti, jog pacientai stebina traumatologus kiekvieną dieną. Neatsargus elgesys priveda prie to, jog žmonės patiria įvairiausias traumas, kurias išgydyti gali būti ne taip lengva, kaip atrodo. Kartais gali pasirodyti, jog lūžį išgydyti yra lengva. Visgi, gydytojų praktikoje tai ne visada lengviausia užduotis. Kartais reikia susidurti su tuo, jog lūžį nustatyti sunku, kadangi jis neaiškiai matomas. Traumatologo darbas tikrai nelengvas. Visgi, kasdieniniai iššūkiai traumatologams patinka, kadangi jie ne tik sužino daug naujų dalykų, bet ir įgyja patirties.

Svarbu žinoti, jog patyrus traumą, reikia nedelsiant kreiptis į traumatologą. Pasitaiko atvejų, jog žmonės kreipiasi po kurio laiko, o tuomet gali būti sunkiau išgydyti traumą ir pasekmės gali būti rimtesnės. Kuo anksčiau pradedamas gydymas, tuo geriau. Dažniausiai pacientai kreipiasi į traumatologą iš karto po to, kai įvyksta nutikimas. Dėl to traumatologai gali nesudėtingai nustatyti traumos rimtumą ir pradėti gydymą.

Traumatologo darbas sudėtingas, tačiau gydytojai mokosi daug metų, jog galėtų profesionaliai atlikti savo darbą. Akivaizdu, jog traumatologai turi daug žinių ir praktikos, todėl geba skirti reikiamą gydymą ir padeda pacientams išvengti galimų komplikacijų.

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Sekite mus