Užšalęs petys

Peties skausmas vienas dažniausiai pasitaikančių sąnarinių skausmų medicininėje praktikoje. Viena iš skausmo priežasčių „užšalęs“ petys (adhezinis kapsulitas) – tai liga, kurios metu žymiai sustorėja peties sąnario kapsulė, patologiškai pakinta peties sąnarį supanti fascija.

Peties sutrikimo pradžioje skausmas gali būti minimalus, juntamas diskomfortas, tačiau dažniausiai problema palaipsniui ūmėja. Skausmo intensyvėja ir darosi aštresnis, sąnario judesių amplitudė vis labiau mažėja. Sveikuose pečiuose kapsulės sienelės storis iki 2 mm, o esant adheziniui kapsulitui (peties sąnario kapsulės uždegimui) gali sustorėti iki 9-10 mm. Dėl to žmogus jaučią skausmą sukelta kapsulės uždegimo, negali pakelti rankos, riboti sukamieji judesiai. Ši problema kankina tiek jaunesnės tieks vyresnės amžiaus grupės žmones.

 

 

Neretai pacientas neskuba kreiptis pas gydytoją-specialistą laukdamas kol skausmas praeis savaime. Visgi peties sąnarys labai kompleksinis, jame vyksta daugiakryptiniai judesiai reikalaujantys daugybės struktūrų darbo. Tad pirminė skausmo problema gali lengvai paveikti ir pažeisti aplinkines sąnarines struktūras bei audinius. Gali skatinti formuotis saugyslių uždegimus, sanarinio tarpo ankštumą, skysčio kaupimasi sąnaryje, taip apsunkindama gydymo eigą.

Užšalusio peties sąnario kapsulės pakitimas artroskopinis vaizdas

Esant uždegiminiui peties sąnario procesui efektyvi pagalba yra šaltis, kuris mažina susiformavusi uždegimą, audinių tinimą, mažiną skausmą.

Tačiau esminis ir būtinas gydymas taikomas pacientams susidūrusiems su peties skausmu tai kineziterapinis gydymas / pratimai kombinuojami su pasyviais mobilizaciniais judesiais, elektroterapija bei kineziologiniu teipavimu.

Apsilankykite Osteomedika kineziterapijos klinikoje, kurioje specialistai Jums pritaikys individualų gydymą, padėsiantį atkurti pažeisto peties sąnario funkcijas ir biomechaniką padėsiančią atsikratyti kamuojamo skausmo.

23 Komentarai

 • Avatar
  Ona
  Nelaukiau, kol skausmas praeis savaime - gana anksti kreipiausi į medikus, tik niekam nė motais. Praėjus daugiau nei dvejiems metams, pagaliau nustatė ligą, bet ir tai niekas neskubėjo imtis gydymo, dirbti nebegalėjau, skausmas varė į neviltį. Pagaliau nusprendė operuoti, tik, va, kad ta operacija dar labiau pablogino padėtį. 14 dienų reabilitacija nepadėjo, o ir tolimesnis gydymas nelabai medikams rūpi - labai daug rašyti, kad galėčiau nušviesti tikrąją padėtį. Kamuojuosi toliau nuolatiniuose skausmuose, nieko daryti negaliu, nes pažeistas dešinysis petys. Lietuvos valdžiai nusispjaut ant ligonių - sergančiųjų gydymas pačių sergančiųjų reikalas. Jei neturi daug savo lėšų, jokio normalaus ir rimto gydymo tikėtis net neverta. Taip žmonės ir kankinasi savo negaliose, nesulaukdami deramo ir savalaikio gydymo.
 • Avatar
  Linas
  Sveiki , noriu pasakyti kad man pradejo skaudeti vienoje vietoje nugara , ypac kai atsiremiu arba papspaudziu ten, o siaip beveik nieko , ir perejeo tas toks skausmas ar maudimas , nezinau kaip issireikst y kaire puse is nugaros , kai suku ranka tada labiau skauda pety ar ten raumenis is nugaros puses , ir toks lyg jauciasi maudimas ar lengvas nutirpimas nuo peties iki alkūnes , daktare sake kad gali but tarpsonkauliniu nervu uzdegimas , ar gali buti nuo to tas nepatogus jausmas nuo peties iki alkunes , gal koks slankstelis kazka uzspaude ?
  • Avatar
   Osteomedika
   Sveiki Linai, Galimi keli variantai, tarpšonkaulinio nervo uždegimas, peties rezginio uždegimas daugiau sukeltas kaklinės stuburo dalies problemų.
 • Avatar
  Osteomedika
  Laba diena ponia Ona, Nelabai supratome koks jūsų klausimas. Nesmagu girdėti, kad jums susiklostė tokia situacija su peties sąnario problema. Tačiau neatlikus ištyrimo negalime pritarti ar paneigti, kad jums taikytas gydymas buvo veiksmingas jūsų situacijai.
  • Avatar
   Ona
   čia buvo ne klausimas, o komentaras. Aš ko nors nesupratau? Juk po straipsniu "Užšalęs petys" buvo vieta komentarui, tad ir pasidalinau savo situacija. Straipsnyje rašote: "Neretai pacientas neskuba kreiptis pas gydytoją-specialistą laukdamas kol skausmas praeis savaime. "Pakomentavau šį sakinį.
 • Avatar
  Živilė
  Sveiki, man jau tris mėnesius nelraeina skaudėti dešinio pečio. Lietuvoj man nustatė ir tarpšonkaulini uždegima paskyrė gydymą, nepadėjo. Tada atejau vėl sako cia stuburo kaltė. Sakė lovos rėžimas dvi savaites. Išgulejau mėnesi. Ir dabar jau prėjo trečias menuo ir skausmas pradėjo ūmėti nesileidus diklofenako pirma karta susileidus pradėjo pykinti ir skausmas padidejo. Antra karta susileidau nebepasikeliu is lovos. Suprantu kad daugiau to vaisto nebesileisiu bet gal turit kokia versija? Ačiū labai.
  • Avatar
   Osteomedika
   Laba diena ponia Živile, Sąsajos su peties skausmu ir tarpšonkaulinio nervo neuralgija mažai tikėtinos. Stuburo problema tikrai galima paprastai tai sukelia cervikobrachialgija tačiau petis labai kompleksinis sąnarys ir skaumai gali būti sąnario uždegimo.
 • Avatar
  Vaida
  Sveiki, prieš 1,5mėn. patyriau traumą - kairio priekinio žastikaulio išnirimą. Rankos judesiai per šį laikotarpį atsistatė ~80%, kai kurie vis dar skausmingi- nelabai patogūs. Traumatologas įvardijo tai kaip 'kapsulita', kineziterapijos - reabilitacijos nerekomendavo, kad nedirgintų gijančios-randėjančios sąnario kapsulės. Sakė pakanka daryti įprastus judesius iki skausmo ribos, galima savarankiškai stiprinti peties raumenis ir dar po ~1,5 -2mėn. turėtų pilnai atsistatyti judesių amplitudė ir turėčiau galėti grįžti į normalų rėžimą, sportuoti pilna jėga (funkcines treniruotes) su kaire ranka. Kokia jūsų nuomonė šioj veitoj dėl reabiliotacijos - kineziterapijos? Ar visgi rekomenduotumėte? Dėkui.
 • Avatar
  Osteomedika
  Laba diena ponia Vaida, Esant būklei po stiprios dislokacijos peties sąnarys yra nestabilus judesių amplitudes reikia kontroliuoti, kad žastikaulis vėl pakartotiniai neišnirtų. Vėliau peties sąnario kapsulė paprastai iki 3 mėn laikotarpio aprandėja, sustandėja tuomet reikalinga mobilizacija atkurti buvusia peties sąnario judesių amplitudę rizika minimali kad žastikaulis dar kartą išnirtų bei reikia sustiprinti aplinkinius raumenis. Padirbėt reiks tik dar ankstoka palaukite bent kelias savaites papildomai.
 • Avatar
  Nijolė
  Laba diena, man jau apie metus laiko skauda dešinį sąnarį, iš pradžių skaudėjo žąsto sritį, dabar jau 2 mėn. skauda sąnarį, atlikus Mtr, parodė rotatorių tendinozė, sinovitas pradinė sąnario artrozė, bursitas. Ar ilgas laukia gydymas ar nereikia čia operacijos ar padės fizioterapija ir kokius vaistus galėčiau vartoti skausmui malšinti?
 • Osteomedika
  Osteomedika
  Laba diena ponia Nijole, Operacijos neprireiks kolkas pažeidimai ne kritiniai. Gydymas priklauso nuo pažeidimo laipsnio galimas variantas jog yra žastikaulio funkcinis/mechaninis sutrikimas, kuris sukelia šiuos dabartinius degeneracinius pakitimus. Patarčiau jums išgerti prieš uždegiminių vaistų simptomatikai apmalšinti tačiau jums reiktu kreiptis dėl gydymo jei nenorite kad, situacija progresuotu.
 • Avatar
  Daiva
  Laba diena, nustatytas desinio peties kapsulitas. Noreciau paklausti, kokia sios ligos priezastis? Ar tai nuo sedimo darbo, ar nuo blogos laikysenos?
  • Avatar
   Osteomedika
   Laba vakara Daiva, Tokį pažeidimą gali sukelti daugkartiniai mechaniniai rankos judesiai, trauminiai patempimai, autoimūniniai uždegimai ir t.t. Kaip minėjote laikysena gali įtakoti tačiau pirminiai variantai dažnesni sukelėjai.
 • Avatar
  Danute
  Sveiki. Man skauda dešinį petį, žąsto sritį, ypač kaip guliu. Pasidariau D.peties sąnario echoskopinį tyrimą.Tyrimas parodė : M. biceps ilgosios galvos skaidulos struktūrinės, apie jas 0,2 cm skysčio ruožas-kapsulito požymiai. M. supraspinatus skaidulos nestruktūrinės su kalcinatais, viršutinėse-vidurinėse skaidulose ties insercija matomas 0,8X0,4 cm defektas. Ankštumo mėginys neigiamas. Bursoje 0,3 cm skysčio ruožas. I š v a d a : T.m. SSP dex. dalinis plyšimas, tendinozės požymiai, burzitas. Mane domina, koks būtų gydymas? Dėkoju už atsakymą.
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Laba diena Danute, Miofascijinis rotatoriu mandžetės gydymas, vertinama AC, CS bei glenohumeralinio sąnario biomechanika reikalui esant taikytinas osteopatinis gydymas sąnario funkcijos atstatymui. Funkcinė kineziterapija. Gali tekti gydyti cervikotorokalinęs stuburo dalį, galimos medikamentinės injekcijos.
 • Avatar
  Loreta
  Laba diena,turėjau stiprų fascijos uždegimą,pas medikus nebuvau,laikotarpis sudėtingas šiuo metu,sunku buvo kvėpuoti,toks jausmas,kad surakino visą kūną nuo galvos iki juosmens,tai įvyko š.m.spalio viduryje,sportinės traumos pasekmė.Dešinys rankos petys,nes visada norėdavosi ieškoti patogios jam padėties,jausmas lyg jis visada yra pakelta,ir truputį aukščiau už kairį petį,ir kai jis tokioje padėtyje,jaučiamas dešinės pusės kaklo,net ausies lengvas tirpimas.Būna dienų ,kai kažkokio veiksmo metu gryžta į vadinkim taip,savo vietą,viskas daug maž tampa norma.Po fascijų uždegimo ,liko sutraukta vidinė peties fascija. Sakykit,gali būti,jog išorinis uždegimas praėjo,o vidinis dar ne? Ir kodėl yra toks jausmas,lyg truktų jam vietos? Ir ką reikėtų daryti?....Ačiū už atsakymą.
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Laba vakara Loreta, Ilgalaikis fascijos uždegimas skatina jos struktūrinius pokičius kuriu regeneracija be išorinės aplikacijos intervencijos sunkiai beatsistato. Reikia specialių miofascijinių gydymo įrankių ir metodų.
 • Avatar
  Gražina
  Sveiki, po MR tyrimo man nustatytas kairiojo peties kapsulitas. Pasiuntė pas reabilotologus, bet dėl dabartinės situacijos negaliu patekti. Ar galiu pratimus daryti pati? kaip žinoti, kurie tinkami? ar labiau nepakenksiu, jei atliksiu netinkamai? kokios procedūros pagreitintų gijimą? ir po kiek laiko trunka gydymas?
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Laba diena ponia Gražina, Taip, jei žinote tinkamus kineziterapinius pratimus, juos galite atlikti namuose. Tinkamus pratimus parinkti gali tik Kineziterapeutas, atlikęs nuodugne peties sąnario diagnozę, testavimą. Netinkamai atliekant pratimus galite pabloginti simptomatiką. Peties sąnario kapsulito gydymo pagrindinės gydymo metodikos yra kineziterapinis ir osteopatinis gydymas, papildomos priemonės kineziologinis teipavimas, elektrosstimuliacija, smūginių bangų terapija, medikamentinis gydymas. Kitos gydymo metodiko neveiksmingos, esant gydymo remisijai taikoma chirurginės intervencija arba blokada. Gyjimo laikas individualus trunka iki poros mėnesių.
 • Avatar
  Ausra
  Sveiki man apie metus skaudėjo petį, žasta, dilbli, mente, rieša tirpo nykštys. Nustatė kalo išvaržos3 kale,dvi pašalino istate implanta praėjo tirpimas visa kita o peti tebeskauda ribojami judesiai, skausmas plinta žemyn ir kartais skauda per alkune ką man daryt, darau mankšta ir per skausmus, geriu nuo uždegimo ir skausmo vaistus bet rezultato nelabai jaučiu, mano diagnozė tipo M75. 5
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Laba vakara ponia Aušra, Siūlaip apislankyti apžiūrai. Reikia išsiaiškinti ar peties skausmas neurologinio tipo likęs po kaklinės stuburo dalies distektomijos ar tai labiau struktūriniai pokyčiai pačio peties sąnario kapsulėje.
 • Avatar
  Ramūnas
  Sveiki. Žinoma ir man pačiam ši bėda . Man ji prasidėjo gyvenant Vokietijoje ,tad ten ir kreipiausi pagalbos. , o toji pagalba buvo paprasta : nuo rentgeno iki konsultacijos ir siuntimo pas fizioterapeuta,kuris labai padėjo savo pratimais ir patarimais. Sako turiu tiesiog stiprinti pečiu linija,pečius ,davė eile pratimų namuose,rekomendavo lankyti baseiną . Turiu kažkur atspausta lapą su pratimais namuose. Ačiū už straipsnį .
 • Avatar
  Lilija
  Sveiki ,Ramunai gal galite pasidalinti tais pratimai? Lilija. Dekoju.

Palikti komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.