Powered by Smartsupp Skip to main content

Tai yra klinikinė diagnozė, kuri įvardija, kad pacientas jaučia skausmą krūtininėje stuburo dalyje. Skausmas gali būti skirtingose vietose ir įvairaus pobūdžio.

Torokalgijai priskiriami šie simptomai: maudimas širdies plote, tai dažnai maišomas su širdies skausmu. Skausmas krūtinės priekinėje dalyje, skausmas jaučiamas ties krūtinkauliu. Kartais skausmas jaučiamas per šonkaulių lanką. Dažnais atvejais torokalgija sukelia nuolatinį maudimą ar skausmą tarp menčių. Skausmas gali būti aštrus trumpalaikis, maudžiantis, nuolatos varginantis, atsirandantis tik judesių metu.

Skausmo priežastys:

Funkcinis krūtininės stuburo dalies sutrikimas sukeliantis skausminę simptomatiką glaudžiai susijęs su keliomis kaulinėmis struktūromis, vidaus organais ir žalingais išoriniais veiksniais.

Diafragma:

Tai vienas svarbiausiu kvėpavime dalyvaujančių raumenų žmogaus kūne, tiesiogiai susijęs su krūtininės stuburo dalies fiziologiją, slėgiu ir t.t. Šio raumens darbo sutrikimas sukelia aplinkinių raumenų spazmus, šonkaulių lanko ir slankstelių mobilumo sutrikimus, raiščių įtampas bei vidaus organų veiklos sutrikimus.

 

 

Šonkauliai ir tarpšonkauliniai raumenys:

Neretai testavimo metu randami šonkaulio lankų pasislinkimai skausmo zonoje, kurie sukelia tarpšonkaulinių raumenų sutrupėjimus bei įtampas. Todėl gali būti tarpšonkaulinio nervo dirginimas ir sukelti skausmą plintanti šonkaulių lanku. Taip pat tai gali sutrikdyti plaučių, perikardo bei kitų krūtininės stuburo dalies vidaus organų veiklą.

Krūtininės stuburo dalies slankstelių hipomobilumas (judesio sumažėjimas):

Stuburo slankstelių hipomobilumas (sumažėjęs mobilumas) ir hipermobilumas (padidėjęs mobilumas) yra kompensaciniai mechanizmai. Esant slankstelių hipomobilumui greta šių slankstelių esantys slanksteliai prisitaiko ir tampa hipermobilūs, kad žmogus neprarastų gebėjimo judėti. Aplink hipermobilius slankstelius esančiose raumenyse vyksta hipotoniniai procesai (raumuo silpsta), segmentuose vyksta uždegiminiai procesai žalojantys raumenis, raiščius, slankstelių sąnarines kapsules, nervų šakneles ir tarpslankstelinius diskus. Todėl atsiranda Torokalgija, krūtininės stuburo dalies skausmas.

Tarpslankstelinio disko išvaržos:

Nors atvejų kada krūtininėje stuburo dalyje susiformuoja tarpslankstelinio disko išvarža yra maža, o kad tai keltų skausmus – dar mažiau, tačiau reikia paminėti ir šį sutrikimą. Tai susiformuoja, kai labai ilgą laiko tarpą yra padidinta netaisyklinga kompresija tarpslankteliniui diskui. Rezultate diskas deformuojasi ir atsiranda tarpslankstelinio disko išvarža, kuri atsirėmus į aplinkinius audinius ( raiščius, nervą, raumenį) gali kelti Torokalinės kilmės skausmus.

Traumos:

Nukritimai, sumušimai, sutrenkimai ar patempimai krūtininėje dalyje gali išprovokuoti slankstelių hipomobilumą (sumažėjęs mobilumas) ir hipermobilumą (padidėjęs mobilumas). Gijimo metu organizmas stengiasi kiek įmanoma sumažinti judesį traumuotoje vietoje, deja, būtent dėl to sumažėja ir judesys slanksteliuose bei šonkauliuose. Jei periodas ilgesnis dažniausiai susiformuoja hipomobilumas, o aplink hipermobilumas. Tai gali susiformuoti Torokalgija ir jai būdingus skausmus.

Trigeriniai taškai:

Tai raumens skaidulų lokalus spazmas, kuris trikdo raumens veiklą, kraujotaką ir funkciją.  Dėl ko, raumuo gali kelti skausmą, maudimą, nuolatinės įtampos pojūtį. Dėl raumeninių grandinių sąsajos gali kelti skausmą į aplinkines struktūras.

 

 

Viršutinio kryžmens sindromas / raumenų disbalansas:

Tai ilgalaikių statinių padėčių (stovėjimo, sėdėjimo) išprovokuotas raumeninis disbalansas. Sutrumpėja krūtinės, mentės keliantysis ir viršutinis trapecinis raumuo, išilgėja ir nusilpsta tarpmentiniai, dantytasis ir kaklo lenkiamieji raumenys. Tai stebint iš šono susirado X forma, todėl tai pavadinta viršutinių kryžminiu sindromu (ang. Upper cross syndrom). Ši padėtis didina tiek kaklo, tiek krūtininės stuburo dalies apkrovą ir kompresiją, kas gali suformuoti trigerinius taškus, šonkaulių lanko rotacijas, tarpslankstelinio disko išvaržas ir diafragmos veiklos sutrikimus.

Apsilankykite Osteomedikos kineziterapijos klinikoje, kurioje specialistai Jums pritaikys individualų gydymą, padėsiantį atkurti pažeistos krūtininės stuburo dalies funkcijas ir biomechaniką padėsiančią atsikratyti kamuojamo skausmo.

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus