Krūtinės ląstos, tarpumenčio skausmas – Torokalgija

Tai yra klinikinė diagnozė, kuri įvardija, kad pacientas jaučia skausmą krūtininėje stuburo dalyje. Skausmas gali būti skirtingose vietose ir įvairaus pobūdžio.

Torokalgijai priskiriami šie simptomai: maudimas širdies plote, tai dažnai maišomas su širdies skausmu. Skausmas krūtinės priekinėje dalyje, skausmas jaučiamas ties krūtinkauliu. Kartais skausmas jaučiamas per šonkaulių lanką. Dažnais atvejais torokalgija sukelia nuolatinį maudimą ar skausmą tarp menčių. Skausmas gali būti aštrus trumpalaikis, maudžiantis, nuolatos varginantis, atsirandantis tik judesių metu.

Skausmo priežastys:

Funkcinis krūtininės stuburo dalies sutrikimas sukeliantis skausminę simptomatiką glaudžiai susijęs su keliomis kaulinėmis struktūromis, vidaus organais ir žalingais išoriniais veiksniais.

Diafragma:

Tai vienas svarbiausiu kvėpavime dalyvaujančių raumenų žmogaus kūne, tiesiogiai susijęs su krūtininės stuburo dalies fiziologiją, slėgiu ir t.t. Šio raumens darbo sutrikimas sukelia aplinkinių raumenų spazmus, šonkaulių lanko ir slankstelių mobilumo sutrikimus, raiščių įtampas bei vidaus organų veiklos sutrikimus.

 

 

Šonkauliai ir tarpšonkauliniai raumenys:

Neretai testavimo metu randami šonkaulio lankų pasislinkimai skausmo zonoje, kurie sukelia tarpšonkaulinių raumenų sutrupėjimus bei įtampas. Todėl gali būti tarpšonkaulinio nervo dirginimas ir sukelti skausmą plintanti šonkaulių lanku. Taip pat tai gali sutrikdyti plaučių, perikardo bei kitų krūtininės stuburo dalies vidaus organų veiklą.

Krūtininės stuburo dalies slankstelių hipomobilumas (judesio sumažėjimas):

Stuburo slankstelių hipomobilumas (sumažėjęs mobilumas) ir hipermobilumas (padidėjęs mobilumas) yra kompensaciniai mechanizmai. Esant slankstelių hipomobilumui greta šių slankstelių esantys slanksteliai prisitaiko ir tampa hipermobilūs, kad žmogus neprarastų gebėjimo judėti. Aplink hipermobilius slankstelius esančiose raumenyse vyksta hipotoniniai procesai (raumuo silpsta), segmentuose vyksta uždegiminiai procesai žalojantys raumenis, raiščius, slankstelių sąnarines kapsules, nervų šakneles ir tarpslankstelinius diskus. Todėl atsiranda Torokalgija, krūtininės stuburo dalies skausmas.

Tarpslankstelinio disko išvaržos:

Nors atvejų kada krūtininėje stuburo dalyje susiformuoja tarpslankstelinio disko išvarža yra maža, o kad tai keltų skausmus – dar mažiau, tačiau reikia paminėti ir šį sutrikimą. Tai susiformuoja, kai labai ilgą laiko tarpą yra padidinta netaisyklinga kompresija tarpslankteliniui diskui. Rezultate diskas deformuojasi ir atsiranda tarpslankstelinio disko išvarža, kuri atsirėmus į aplinkinius audinius ( raiščius, nervą, raumenį) gali kelti Torokalinės kilmės skausmus.

Traumos:

Nukritimai, sumušimai, sutrenkimai ar patempimai krūtininėje dalyje gali išprovokuoti slankstelių hipomobilumą (sumažėjęs mobilumas) ir hipermobilumą (padidėjęs mobilumas). Gijimo metu organizmas stengiasi kiek įmanoma sumažinti judesį traumuotoje vietoje, deja, būtent dėl to sumažėja ir judesys slanksteliuose bei šonkauliuose. Jei periodas ilgesnis dažniausiai susiformuoja hipomobilumas, o aplink hipermobilumas. Tai gali susiformuoti Torokalgija ir jai būdingus skausmus.

Trigeriniai taškai:

Tai raumens skaidulų lokalus spazmas, kuris trikdo raumens veiklą, kraujotaką ir funkciją.  Dėl ko, raumuo gali kelti skausmą, maudimą, nuolatinės įtampos pojūtį. Dėl raumeninių grandinių sąsajos gali kelti skausmą į aplinkines struktūras.

 

 

Viršutinio kryžmens sindromas / raumenų disbalansas:

Tai ilgalaikių statinių padėčių (stovėjimo, sėdėjimo) išprovokuotas raumeninis disbalansas. Sutrumpėja krūtinės, mentės keliantysis ir viršutinis trapecinis raumuo, išilgėja ir nusilpsta tarpmentiniai, dantytasis ir kaklo lenkiamieji raumenys. Tai stebint iš šono susirado X forma, todėl tai pavadinta viršutinių kryžminiu sindromu (ang. Upper cross syndrom). Ši padėtis didina tiek kaklo, tiek krūtininės stuburo dalies apkrovą ir kompresiją, kas gali suformuoti trigerinius taškus, šonkaulių lanko rotacijas, tarpslankstelinio disko išvaržas ir diafragmos veiklos sutrikimus.

Apsilankykite Osteomedikos kineziterapijos klinikoje, kurioje specialistai Jums pritaikys individualų gydymą, padėsiantį atkurti pažeistos krūtininės stuburo dalies funkcijas ir biomechaniką padėsiančią atsikratyti kamuojamo skausmo.

33 Komentarai

 • Avatar
  Regina
  Skauda po krūtinkauliu deginantis skausmas
 • Avatar
  Skauda krūtinės ląstos,desiniam plauti rasta juoda dėme,0,8×0,6 židiniuose neatmetama periferinis ar mts
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Laba vakara Regina, Esant metastazės įtarimams reikalinga atlikti mėginio punkciją.
 • Avatar
  Vytautas
  Skaumas krutineje
 • Avatar
  Rima
  Laba diena. Man skauda po krūtinės ląstos dešinėje pusėje vienoje vietoje toks skausmas lyg su yla durti.
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Laba diena ponia Rima, Šiuos skausmus gali sukelti viršutinės krūtininės stuburo dalies facetiniu sąnariu restrikcija skatinanti ortrosimpatine disfunkciją, vasomotorinę stazę ko pasekoje galite jausti skausmus krūtinėje. Neatmestina ir šonkauliu problema kondrosternalinėje juntyje arba kondrocostalinėje jungytje 2-5 šonkauliu segmente.
 • Avatar
  Nijolė
  Laba diena, jau kokį pusmetį skauda krutinkaulį, dilgciojantis, kaitinantis skausmas. Nugaros raumenys įtempti, taip pat skauda dešinį tarpumentį, kartais deginantis ar bukas skausmas viename taške, o kartais kyla į viršų.
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Laba vakara ponia Nijole, Esant galimybei kviečiu atvykti į mūsų kliniką apžiūrai ar skausmas doržalinės kilmės plintantis iš krūtininės stuburo dalies ar tai codro-sternalinės jungties problema disginanti tarpšonkaulines krūtinines jungtis.
 • Avatar
  Elena
  Laba diena. Pas mane viršutinėje stuburo dalyje yra 8 mm skylutė. Bet ji rasta jau prieš 5 metus. Dabar jau keli kartai, labai didelis skausmas ir ilgalaikis būna, kad skauda tiek nugaroje ir priekį krūtinėje, dešinėje pusėje. Ar išsitiesusi, ar pasikenkusi skausmas yra vienodas. Tiek nugaros viršutinėje dalyje, tiek priekį, galvą judinu taip pat krūtinės dalį skauda. Prieš 10 metų persirgau vėžiu, kairės pusės krūtinėje su metastaze į pažastis. O taip turiu viso stuburo problemas, kartu ir kakline dalimi. Operacija negalima, alergiška svetimkūniams. Ačiū.
 • Avatar
  Mantas Norkūnas
  Laba vakara ponia Elena, Sirgus ar sergant onkologinėmis ligomis reabilitacinis gydymas kombinuojamas su medikamentiniu gydymu paskirto gydytojo Onkologo. Nemaža gydymu metodiku jums yra kontraindikuotinos ir turi būti kruopščiai parenkamos atsižvelgiant į visas raudonas vėlevas.
 • Avatar
  Juozapas
  Laba diena atsirado skausmas dešinės pusės po mentimi eina skausmas į dešinės pusės kaklą dabar atsirado spaudimas krūtinje
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Sveiki Juozai, Reikia apžiūreti viršutinę krūtininę stuburo dalį bei krūtininės stuburo dalies bei kaklinės stuburo dalies jungties segmentą, pirmuosius šonkaulius. Spaudimas krūtinėje gali susidaryti dėl tarpšokaulinių nervų dirglumo, intratorokalinio spaudimo pokyčio, diafragmos sutrikimo, gali būti dirginamas širdies nervų rezginys skatinantis vegetatyvinės nervų sistemus sutrikimus. Esant galimybei kviečiame apsilankyti mūsų kliniko konsultacijai su ištyrimu.
 • Avatar
  Gintaras
  Laba vakaras, jau kuri laika juntamas skausmas duriantis, kartais tiesiog spaudzia arba degina krutineje sirdies puseje, kartais tirpsta pirstai ranku, paskutiniu metu vis dazniau jauciamas silpnumas, galvos svaigimas, kartais skauda koja blauzda, pries du metus buvo nustatyta stuburo isvarza, priskirtas gydymas masazai, praejo ir beveik du metus buvo ramu dabar atsinaujino tik papildomai atsirado ir krutines skausmai ir kartais oro trukumas negaliu atsikvepti ar tai gali buti susije su stuburu?
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Sveiki Gintarai, Taip gali. Tikriausiai stuburas ir bus pagrindinė simptomatikos priežastis. Papildomai žinoma reikia atlikti koronarinius širdies tyrimus elektrokardiogramą, kad galėtume atmesti kardiologines problemas. Esant galimybei kviečiame atvykti į mūsų kliniką konsultacija ir ištyrimui.
 • Avatar
  Mindaugas
  norecia koncultacijos ir gydymo tarp mentinis skausmas krutines diegimas
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Sveiki Mindaugai, Dėl konsultacijos galite skambinti numeriu 860639313 arba registruoti internetu mūsų puslapyje https://osteomedika.lt/registracija/
 • Avatar
  Aldona
  Norėčiau konsultacijos.Skauda stuburo dalis tarp menčių atsistojant,sukantis į dešinę.Skausmas staigus,verisntis.Paskui jis pereina į dešinę mentį.Kartais išplinta ir į dešinės pusės šonkaulius ir krūtinkaulio dešinę pusę.Su suburu yra problemų,per visą stuburą asteochondrozė.Prieš kelis metus peršvietus matėsi,kad tarp menčių stuburas lyg tai paėjęs iš vietos.Kaklo negaliu pasukti į dešinę pusę.Kai suku skausmas pasiekia tą pačią mentį.Ramybės busenoje jaučiu mentės,šonkaulių maudimą.Miegant neskauda jei guliu ant dešinio šono.
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Laba vakara ponia Aldona, Galima torokalinės stuburo dalies facetinių sąnarių restrikcija dešinėje pusėje. Šis krūtininės dalies hipomobilumas galėtu sukelti kaklinės stuburo dalies hipermobilumą, tai paaiškintu esačius skausmus kalinės dalies judesiu metu. Beto nemažai kaklo ir krūtinės stuburo raumenų tvirtinimosi taškų koreliuoja. Dėl konsultacijos galite skambinti klinikos telefonu 860639313 arba internetine registracija https://osteomedika.lt/registracija/
 • Avatar
  Dalia
  Laba diena. Kelinta diena jauciu spaudima krutineje. Tiek priekineje krutines dalyje, tiek nugaros dalyje.Atrodo, kad kažkas veržtų šonkaulius Toks jausmas, kad spaustų liemenele, žinoma ją nuemus niekas nesikeicia. Taciau būtent toje vietoje ir jauciu toki lygtai veržima. Kas tai galetu buti. Dekui
  • Avatar
   Viktorija
   Labas Dalia man taip irgi yra ir ilga laika ir daktaras sake nuo stuburo ale arba skrandis
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Laba vakara ponia Dalia, Jaučiate torokalinius stuburo skausmus. apsilankykite mūsų kliniko ištyrimo metu nustatysime ar tai stuburo slankstelių facetinių sąnarių restrikcija ar šonkaulių sąnarių restrikcija. Radę sutrikimą galėsimę jį išgydyti sudarysime gydomųjų pratimų programą.
 • Avatar
  Viktorija
  Sveiki esu nescia 34sav,,nuo spalio pabaigos man skauda kaired puses krutine skausmas nueina y peti tai po krutine..kas tai galetu buti?,sirdies kardiograma darė kelis kartus ir sake su sirdim viskas gerai..
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Laba diena ponia Viktorija, 25% kairio peties skausmo atvėju susije su skarandžio patologija. Galimas atvėjis, kad vaisius auga galimos visceralinės stazės mesogastrinio ar kitu peronėjinio maišo raiščiu įtampa, diafragmos įtampa. Torokalinės ir liumbalinės sturo dalies linkiu pokyčiai kas gali sukelti šias simptomatikas. Mūsų klinikos specialistai gydo šiuos sutrikimus.
 • Avatar
  Vanda
  Laba diena, krutinkaulio sritį atsirado skausmingas guzas kad čia gali buti? Skauda kaip palečių o taip juokiu skausmu nėra. Norėčiau konsultacijos.
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Laba diena ponia Vanda, Jums reikia atvykti apžiūrai klinikoje ortopedas-traumatologas galės apžiūrėti skausmingą guzelį.
 • Avatar
  Gintarė
  Laba diena, ketvirtą dieną jaučiu spaudimą krūtinėje (lyg būtų plyta uždėta ant krūtinės). Širdies veikla gera, plaučiai švarūs. Sunkumas kvėpuojant, jaučiamas diskomfortas ryjimo metu. Buvo užčiuoptas skausmingas nervas kairėje krūtinės pusėje, dabar dešinėje. Neramina krūtinės spaudimas ir skausmas bei apsunkęs kvėpavimas.
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Laba diena ponia Gintare, Galimas viršutinės krūtininės stuburo dalies facetinių sąnarių sutrikimas stimuliuojantis bronchu ir plaučių rezginius - ganglionus. Atvykus į mūsų kliniką konsultacijos - ištyrimo metu pritaikysime tikslingą sutrikimo gydymą.
 • Avatar
  Viktorija
  Man skauda kaireje puseje lyg po mentim visa diena tas skausmas toks įkirus..pereina y prieki saunkauliu link..gerklej pastoviai jauciu kasnio jausma.
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Laba vakara Viktorija, Kąsnio jausmas gerklėje signalizuoja jog yra torokalinio segmento pažeidimas sukeliantis glasofaringinio rezginio sutrikimą. Siulyčiau kreiptis dėl gydymo kol neįvyko stemplės funkcinis sutrikimas.
 • Avatar
  birute
  griuvau ant pilvo,iskarto suskaudejo krutine, bet nežymiai, bet kita diena ir dar veliau atsirado stiprus skausmas,mažiau skauda jeigu laikau prispaudus su ranka,ar gali buti koks nors lužis
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Laba diena ponia Birute, Geriausias būdas nustatyti ar nėra lūžio tai atlikti sumuštos vietos rentgeno nuotrauką.
 • Avatar
  Erikas
  Sveiki, norejau pasiteiraut man spaudzia krutine ir kai issitiesiu skauda nugara, ir dusina daznai. Bet tas krutimes spaudimas atrodo zemiau duobutes.
  • Avatar
   Mantas Norkūnas
   Sveiki Erikai, Galima problema T4-T6 krūtininės stuburo dalies slankstelių šių segmentu nerviniai ganglionai įnervuoja bronkopulmonarinį pleksitą, reikia įvertinti diafragmos ir epigastrinės zonos būklę.

Palikti komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.