Dar vadinamas kaklo patempimu, kai galva yra staigiai palenkiama į priekį arba staigiai atlošiama atgal. Dažniausia šios traumos priežastimi tampa autoįvykiai, sportinės traumos ir taip nelaimingi atsitikimai, kurių metu yra didelis greitis ir staiga stabdoma. Šios traumos metu gali būti patempiami/nutraukti kaklą supantys raumenys, raiščiai, minkštieji audiniai ir nervai. Dažniausiai pagrindiniai simptomai kaip kaklo dalies skausmas, sumažėjęs kaklinės dalies paslankumas ir kt. Trunka nuo keleto dienų iki savaitės. Tačiau liekamieji simptomai kaip pastovus maudimas kakle, pasikartojantys galvos skausmai po traumos gali išlikti nuo keleto mėnesių ir tęstis ilgiau nei metus.
Simptomai, kurie juntami iš karto po įvykusios traumos:
(dažniausiai trunkantys savaite laiko)
- Bukas, geliantis kaklo dalies skausmas
- Įsitempusi kaklo sritis.
- Sunku pasukti galvą į vieną ar kitą pusę.
Simptomai, kurie juntami praėjus mėnesiams ar metams po traumos:
- Pečių juostos raumenų spazmai
- Galvos skausmai
- Peties sąnario ir rankų skausmai
- Jaučiama kaklo dalies įtampa ir maudimas
Gydymas:
Iš karto po įvykusios traumos gali būti naudojama ledo ar šalto vandens aplikacijos šaldant pažeistą kaklo vieta 3-4 kartus per dieną, iki 15 minučių pirmąsias 24 valandas po traumos. Siekiant sumažinti skausmą bei patinimą.
Praėjus 3 paroms po traumos rekomenduotina naudoti šildomus tepalus ar kompresus. Taip gerinant kaklo dalies kraujotaką, mažinti raumenų įtampą, didinant kaklo judesių mobilumą.
Praėjus 1 savaitei po traumos galime pradėti taikyti kineziterapiją, kurios tikslas turėtu būti gerinti kaklo judesių amplitudės, stiprinti kaklo ir pečių juostos raumenis stabilizuoti kaklo dalies raiščius. Mūsų klinikoje naudojama “redcord neurac” metodika, kurios pagrindinis tikslas ir yra kaklo raumenų ir raiščių aktyvinimas, kad šie audiniai stabilizuotu kaklą ir galvą, taip išvengiant skausmų ateityje.
Taip pat taikoma ir manualinė terapija, kurios metu taikomos miofacijos atpalaidavimo technikos(žr. straipsnį “Miofascijinio audinio fibrozė” mūsų tinklalapyje), norint sumažinti kaklo raumenų įtampą, jų skausmą, pagerinti pečių juostos ir kaklo audinių paslankumą, taip pat mažinti traumos metu patirtu patempimu, plyšimų atsiradusiu randų jautrumą.
Kaklo judesių gerinimui naudojamos kaklinės stuburo dalies mobilizacijos technikos, kurių pagrindinis tikslas yra gerinti kaklinės dalies stuburo tarpslankstelinių sąnarių(fascetų) mobilumą įvairiomis kryptimis. Tuo pačiu, padidėjus kaklo dalies paslankumui dėl pilnų amplitudžių sumažėja kaklo ir pečių juostos skausmai.
Kada kreiptis?
Jei patekote į autoįvyki ar patyrėte sportinę traumą, kurios metu buvo staigus kaklo atlošimas ar palenkimas į priekį, bei turite skausmus, kaklo įtampa ar kitus ankščiau išvardintus simptomus ir jie savaime nesumažėja, o galbūt tęsiasi ilgiau nei kelis mėnesius ar net metus, rekomenduojame atvykti į mūsų kliniką pirminei konsultacijai bei individualiai kineziterapijai.
Apsilankykite Osteomedika kineziterapijos klinikoje, kurioje specialistai jums pritaikys individualų ištyrimą, individualų gydymą, padėsiantį atsikratyti kamuojamu galvos skausmų ir kitu gretutiniu simptomu.
Registruokitės konsultacijai
Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.
Gydykime priežastis, o ne simptomus.