Powered by Smartsupp Skip to main content

Tirpsta galūnės: kokių priemonių vertėtų imtis?

Galūnių tirpimas – gana dažnas simptomas, kurį gali sukelti labai įvairios priežastys. Nors neretai manoma, kad šis negalavimas praeina ir be jokio gydymo, tačiau į tai nereikėtų numoti ranka, ir laiku kreiptis į specialistus. Kai tirpsta galūnės, patiriami tikrai nemalonūs pojūčiai, todėl geriausia kuo skubiau užkirsti tam kelią.

Jei tirpsta rankos…

Jei pastebite, kad tirpsta tik vienos rankos pirštai, tikėtina, kad tai bus susiję su stuburo osteochondroze. Taip pat rankų tirpimas gali pasireikšti esant riešo kanalo sindromui – šis negalavimas dažniausiai kankina žmones, ilgai dirbančius prie kompiuterio. Tam tikrais atvejais rankų tirpimas gali įspėti apie trombus arterijose ar net apie artėjantį insultą. Jei pastebite, kad ranka nutirpsta staiga ir pajuntate didelį skausmą, nedelsdami kreipkitės į medikus.

tirpsta galunes

Jei tirpsta kojos…

Nutirpusios pėdos gali išduoti apie pažeistus ar užspaustus nervus. Jei pastebite, kad pėdos nuolat tirpsta, ir juntate dilgčiojimą, tai gali įspėti apie išsivysčiusią periferinę neuropatiją. Šis susirgimas neretai pasireiškia tiems asmenims, kurie serga cukriniu diabetu, arba nesaikingai vartoja alkoholį. Taip pat kojų tirpimas gali būti būti susijęs su arterijų užsikimšimu, stuburo ligomis, nervų uždegimais, ir t.t. Jei kojų tirpimas kartojasi nuolatos, juntate labai stiprų skausmą ar didelį diskomfortą, vertėtų pasikonsultuoti su specialistais.

Kodėl tirpsta galūnės?

Nors galūnių tirpimas dažniausiai yra susijęs su jau minėtomis priežastimis, tačiau jų gali būti ir kur kas daugiau. Taip pat tai galūnių tirpimu gali pasireikšti Reino sindromas, reumatoidinis artritas ar kitos sąnarius pažeidžiančios ligos, išsėtinė sklerozė, migrena, vitaminų trūkumas (ypatingai B12) bei įvairios paveldimos ligos.

kodel tirpsta galunes

Kaip išvengti galūnių tirpimo?

• Jei pastebite, kad karts nuo karto tirpsta galūnės, vertėtų atsisakyti nikotino ir alkoholio, apriboti suvartojamą kavos ir arbatos kiekį;
• Rekomenduojama valgyti daugiau karšto maisto, atsisakyti menkaverčių kaloringų maisto produktų, patartina dažniau valgyti grikių ar avižinę košę, pusryčiams patartina valgyti daigintus grūdus;
• Pasvarstykite, ar jūsų fizinis krūvis yra pakankamas. Pasistenkite daugiau judėti visais metų laikais: bėgioti, slidinėti, dažniau vaikščioti pėsčiomis, plaukioti, ir t.t.;
• Kraujotakos sutrikimų gali padėti išvengti kontrastinės vonios. Pasiruoškite voneles su karštu ir šaltu vandeniu, kuriose pakaitomis laikykite tirpstančias galūnes (po 30 sekundžių). Procedūrą pakartokite 5 kartus, tuomet pasitepkite šildančiu tepalu ir apsimaukite kojines arba pirštines. Kontrastines voneles rekomenduojama atlikti 10 dienų iš eilės;
• Medaus įvyniojimai taip pat gali padėti užkirsti kelią galūnių tirpimui. Prieš eidami miegoti tirpstančias galūnes patepkite medumi ir apvyniokite medvilniniu audeklu. Tirpimas turėtų nebevarginti jau po 3-4 procedūrų.

tirpstancios rankos

Jei galūnių tirpimas yra susijęs su pažeistais sąnariais ar užspaustais nervais, pravartu kreiptis pagalbos į osteopatijos specialistus, kurie padės pašalinti atsiradusių simptomų priežastis, ir šią varginančią problemą galėsite pamiršti visiems laikams.

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Sekite mus