Tai gydymo metodika, kurios paskirtis – diagnozuoti ir gydyti makro ir mikro judamųjų organizmo audinių disfunkciją. Osteopatija žiūri į žmogų kaip į vientisą struktūrą bei visumą, susidedančią iš įvairių tarpusavyje susijusių organizmo sistemų. Taikant šią metodiką gydoma ne vieną konkreti sistemą, o dirbama su visu organizmu. Remiantis kūno anatomijos, fiziologijos ir biomechanikos principais osteopatai rankomis jaučia audinių ir organų būklę, jų šilumos skirtumus, padėtį, paslankumą bei judrumą pagal kitus organus, gali surasti pirminę priežastį, įvertinti kūno galimybiu ribas, jų rezervą. Osteopatija dera su vaistais ar kineziterapija, stiprina ir papildo šių gydymo metodų poveikį.
Osteopatijoje išskiriamos trys tarpusavyje susietos kryptis:
– Skeleto – raumenų osteopatija. Veikiama atrama – judėjimo sistema: stuburas, sąnariai, raumenys, raiščiai, fascijos.
– Visceralinė osteopatija. Pašalina funkcines vidinių organų problemas – širdies, plaučių, virškinamojo trakto, diafragmos, mažojo dubens, šlapimo – lytinės ir endokrininės sistemų bei su šiomis difunkcijomis susijusias atramos – judėjimo sistemos problemas.
– Kranialinė osteopatija. Jos dėmesio centre – kaukolė, smegenys, kraujagyslės, nervai, LOR organai, žandikauliai, dantys. Taikoma gydant gimdymo ir kaukolės – smegenų traumas, galvos skausmą bei atstatant kaukolės – smegenų nervų funkcijas – regos, klausos, jutimo ir skonio. Kompleksiškai naudojama esant tarpslankstelinio disko išvaržai, ūmiems ir chroniškiems cerebralinės kraujotakos sutrikimams gydyti.
Osteopatija – tai specialus metodas, kuris masažu ar rankų judesiais padeda atstatyti pažeistus sąnarius ar raumenis. Kai kuriais atvejais neįmanoma visiškai atstatyti pažeidimų, tačiau osteopatas gali pagerinti paciento sąnarių ar raumenų būklę. Pagrindinis osteopatijos uždavinys – padėti pacientui pasveikti nevartojant vaistų ir suteikti galimybę organizmui pasveikti pačiam. Toks gydymo metodas nėra naujiena – jis pradėtas taikyti prieš daugiau nei šimtmetį. Osteopatijos pradininku yra laikomas amerikiečių gydytojas A. T. Stilas, kurio pažiūros tuo metu buvo laikomos radikaliomis ir prieštaravo to laikmečio įsitikinimams. A. T. Stilas teigė, kad kūno struktūra yra glaudžiai susijusi su jo funkcijomis, todėl ypatingą dėmesį skyrė raumenims, kaulams ir sąnariams. Per savo darbo metus gydytojas įsitikino, kad rankų judesiais galima sėkmingai grąžinti raumenų bei sąnarių lankstumą bei judrumą.
• Gydymas atliekamas tik rankomis – pacientui neatliekama narkozė, neskiriami vaistai, netaikomos operacijos;
• Daugumos ligų gydymui reikalingas minimalus procedūrų skaičius, tad rezultatai pasiekiami labai greitai;
• Šalutinis poveikis yra labai minimalus, nepriklausomai nuo paciento amžiaus;
• Osteopato taikomi metodai yra saugūs, todėl gali būti skiriami ir kūdikiams;
• Procedūros yra atliekamos be skausmo, o jų poveikis neretai pastebimas jau po pirmojo seanso;
• Gydymo metodas yra pigesnis nei gydymas brangiais vaistais.
• Osteomedikos klinikos osteopatas Vilniuje mielai suteiks Jums kvalifikuotą pagalbą.
• Struktūrinė osteopatija dėmesį skiria atramos-judėjimo sistemai: koreguojami stuburo slankstelių iškrypimai, padedama pacientams atsikratyti nugaros skausmų;
• Visceralinė osteopatija gerina vidaus organų funkcionavimą, padeda sureguliuoti medžiagų apykaitą ir limfos cirkuliavimą. Osteomedikos klinikos Vilniuje osteopatas gali pagerinti visų vidaus organų veiklą;
• Kranialinė osteopatija padeda kovoti su galvos skausmais, gali pagerinti psichoemocinę būseną. Šios srities osteopatas švelniais judesiais masažuoja galvą, padeda sumažinti įtampą. Nors gana dažnai manoma, kad kaukolės kaulai yra nejudrūs, tačiau tai nėra tiesa – iš tiesų kaukolė yra sudaryta iš daugybės kaulų, tarpusavyje sujungtų siūlėmis (būtent šiose vietose kaulai yra paslankūs). Rankų judesiais galima sumažinti galvos spaudimą bei atpalaiduoti smegenų struktūras.
Dažnai osteopatų pacientais tampa sportininkai, moterys po gimdymo, taip pat ir stresą patiriantys asmenys (išsiskiriantis adrenalinas verčia raumenis susitraukti). Į osteopatą taip pat kreipiasi kenčiantys nugaros skausmus – osteopatas padeda atstatyti normalią kaulų ir raumenų struktūrą, todėl praeina ir nugaros skausmai. Atstačius taisyklingą stuburo padėtį galima pagerinti vidaus organų funkcionavimą ir pašalinti įvairių negalavimų priežastis. Osteopatija dažniausiai taikoma šiais atvejais:
• Kai pasireiškia radikulitiniai skausmai juosmens srityje, juntamas stuburo ar sąnarių skausmas, ar pacientus kankina reumatas;
• Po įvairių traumų, kada tenka atstatyti normalų kaulų, sąnarių ir raumenų funkcionavimą;
• Osteopatija gana dažnai taikoma kūdikiams – teigiama, kad kuo anksčiau bus taikomas struktūros atstatymas, tuo greičiau bus galima pasiekti geriausių rezultatų. Nors osteopatija gali būti taikoma bet kokio amžiaus žmonėms, tačiau į specialistus visada rekomenduojama kreiptis kuo anksčiau;
• Vaikams osteopatija neretai taikoma tada, kai pasireiškia plokščiapadystė, esant elgesio ir dėmesio sutrikimams, ir t.t.