Neramus kūdikio miegas: kada vertėtų susirūpinti?
Nors gana dažnai manoma, kad neramus kūdikio miegas – visiškai normalus reiškinys, tačiau tai – ne visai tiesa. Nevertėtų jaudintis tik tuo atveju, jei kūdikis nakties metu prabunda norėdamas valgyti: iki pusės metų kūdikiai maitinasi kas tris valandas, o vėliau alkis pajuntamas rečiau. Jei pastebite, kad jūsų kūdikis yra labai neramus, svarbu ieškoti priežasčių, kodėl taip nutiko, ir imtis atitinkamų veiksmų.
Pirmųjų dantukų dygimas
Kai kūdikiui ima dygti pirmieji dantukai, miegas tampa ne toks ramus, koks buvo anksčiau. Tai – visiškai natūralu: juk ir mes, kankinami dantų skausmo, negalime ramiai ilsėtis. Nors mažyliai įprastai jaučia ne skausmą, bet dantenų maudimą, tačiau tai kelia didelį diskomfortą, todėl miegas tampa neramus. Dantukų dygimas – tik laikinas etapas, kuriam praėjus vaikas ir vėl gali panirti į gilų miegą, tačiau tuomet, jei vaikui sunkiai sekasi užmigti, patartina pasikonsultuoti su specialistais, kurie patars, kokių priemonių vertėtų imtis.
Kada vertėtų sunerimti?
• Jei kūdikis kelias naktis iš eilės sunkiai užmiega;
• Jei kūdikis naktimis dažnai pabunda ir verkia;
• Jei verkiantis kūdikis niekaip negali nusiraminti, atsisako motinos pieno ar čiulptuko;
• Jei verkdamas kūdikis riečia galvą atgal;
• Jei kūdikis kas vakarą ar kas naktį ima verkti tuo pačiu metu.
Poilsio trūkumas – rimtas sutrikimas
Deja, patiems nustatyti miego sutrikimo priežastis gali būti labai sudėtinga ar net neįmanoma, todėl rekomenduojama kreiptis į specialistus. Tam tikrais atvejais neramus kūdikio miegas yra susijęs su patirtomis gimdymo traumomis: vos vieno kauliuko pasislinkimas sutrikdo kraujotaką ir verčia jausti diskomfortą. Taip gali nutikti dėl to, kad gimdymo procesas buvo pagreitintas arba užtęstas, jei gimdymo metu buvo naudojama epidūrinė nejautra, jei buvo atliktas Cezario pjūvis, ir t.t. Vos gimęs vaikas gali atrodyti visiškai sveikas, tačiau su gimdymo metu patirtų traumų pasekmėmis gali tekti susidurti praėjus mėnesiui ar dar ilgesniam laikui.
Gali pagelbėti osteopatija
Jei neramus kūdikio miegas yra susijęs su gimdymo metu patirtomis traumomis, rekomenduojama kreiptis į osteopatą, kuris įvertins kūdikio raumenų, kaulų ir sąnarių būklę, ir masažu arba staigiais judesiais atstatys pakitusias kūno vietas. Būtent tai gali padėti atstatyti normalią kraujotaką, ir jau po pirmo seanso galima pastebėti, kad vaiko miegas tapo kur kas ramesnis.
Kitos neramaus kūdikio miego priežastys
Neramus kūdikio miegas ne visada yra susijęs su sveikatos sutrikimais: vaikui gali būti per karšta ar per šalta, jį gali kankinti alkis, gali išsiderinti miego ritmas (vaikas supainioja dieną su naktimi), miegoti jam trukdo tam tikri garsai ar per ryški šviesa, ir t.t. Gana dažnai vaiko miegas sutrinka ir tada, jei dienos metu patiriama daug naujų įspūdžių, todėl visada svarbu analizuoti, ką vaikas patyrė dienos metu, ir įsitikinti, kad patenkinti pagrindiniai vaiko poreikiai.
Registruokitės konsultacijai
Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.
Gydykime priežastis, o ne simptomus.