Kineziterapija – tai reabilitacijos priemonė, kuri padeda pagerinti, atnaujinti ar atstatyti kaulų, širdies kraujagyslių ir raumenų funkcinę būklę. Kineziterapeutų taikomi metodai padeda gydyti įsisenėjusias sveikatos problemas (nugaros, sąnarių skausmus), padeda greičiau pasveikti po patirtų traumų. Pagrindinis kineziterapijos tikslas – sužadinti organizmo stiprinimo reakcijas. Geriausių rezultatų galima pasiekti tada, kai gydymo metodai yra pritaikomi kiekvienam pacientui individualiai – prieš atliekamas procedūras įvertinamas ligos pobūdis, nustatomos sveikatos sutrikimų priežastys, adaptacinės organizmo galimybės, ir t.t.
Kineziterapija: kas tai ir kam ji reikalinga?
Svarbiausia – sistemingumas
Kineziterapeutas visada siekia, kad taikomi užsiėmimai būtų sistemingi. Gydymo laikotarpiu palaipsniui didinamas užsiėmimų krūvis, atliekamų pratimų skaičius, jų sudėtingumas ir intensyvumas, taip pat didinamas užsiėmimų dažnumas. Gydymo sėkmei didelę įtaką turi ne vien tik specialisto taikomi metodai, bet taip pat ir paciento sąmoningas noras greičiau pasveikti ir bendradarbiavimas su kineziterapeutais.
Kada verta kreiptis į kineziterapeutą?
Dažniausiai į šį specialistą kreipiamasi tada, kai kenčiami nugaros ar sąnarių skausmai. Kartais kineziterapeutas gali padėti antsvorio turintiems žmonėms – kineziterapija yra kompleksinė gydymo dalis, kuri gali padėti normalizuoti medžiagų apykaitą bei pagerinti vidaus organų veiklą. Taip pat į šiuos specialistus neretai kreipiasi kenčiantys širdies veiklos ir kraujagyslių sutrikimus (kineziterapeutas gali pagelbėti tada, jei nustatytas kraujagyslių kalkėjimas, diagnozuota širdies yda, ir t.t.) Palanku tai, kad kineziterapijos užsiėmimai padeda pagerinti smegenų veiklą, leidžia atsipalaiduoti, didina seratonino ir dopamino kiekį bei gerina nuotaiką.
Kineziterapeutų taikomi metodai
Kineziterapeutų taikomų metodų spektras yra gana platus: jie gali būti pasyvūs arba aktyvūs. Aktyviems kineziterapijos metodams priskiriama gydomoji mankšta, gali būti taikomi įvairūs tempimai, stabilizavimo ar raumenų jėgos treniravimo pratimai, funkciniai- koordinacijos, pusiausvyros judesiai, žaidimai bei sporto elementai. O pasyviems metodams priskiriama sąnarių mobilizacijos, masažas ar fizioterapijos elementai, pasyvus raumenų tempimas, trigerinių taškų terapija, gydomosios vonios bei kitos terapijos. Kineziterapija – tai puiki gydymosi ir sveikatinimosi priemonė, kada norima atstatyti prarastą natūralaus judesio funkciją ar pagerinti fizinę ir emocinę būklę. Kineziterapeutas gali pagelbėti būsimoms mamoms ir moterims po gimdymo, sportininkams, asmenims, kurie patyrė traumą, ir t.t. Puikiausiai pateisinti Jūsų lūkesčius gali Osteomedikos klinikos Vilniuje profesionalus kineziterapeutas, tad drąsiai užsiregistruokitės vizitui.
Į kineziterapeutą kreipkitės tada, kai:
• Kenčiate nugaros skausmus;
• Turite stuburo išvaržą;
• Vargina sąnarių skausmai;
• Norite pakoreguoti laikyseną;
• Reikalinga reabilitacija po patirtų traumų ar operacijų;
• Norite pagerinti kūno ištvermę bei rezultatus sporte;
• Siekiate sportuoti saugiai, reikalinga specialisto priežiūra;
• Norite sumažinti galimų traumų riziką.
Registrtuokitės konsultacijai
Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.
Gydykime priežastis, o ne simptomus.